Діабетик з України продає NFT-ногу
Українець Богдан Діордіца вирішив продати свою ногу як NFT, аби привернути увагу до проблеми діабетичної ампутації та зібрати кошти на розробку застосунку для людей з діабетом. Сам Богдан Діордіца CEO стартапу Sugarrr і діабетик.
Більше криптоновин читайте на нашому Telegram-каналі
Щодня 2448 діабетикам ампутують ногу. Виходить, мінус одна кінцівка кожні пів хвилини. Це одне з головних ускладнень діабету, з яким ми хочемо боротися. Тому в нас з’явилася ідея зробити діджитал-ампутацію, щоб уникнути реальних
Sugarrr
Застосунок, який розробляє команда стартапу, має всі шанси це зробити. Sugarrr збирає й аналізує дані про перебіг діабету. Він вивчає патерни хвороби, прогнозує стан користувача та допомагає уникнути критичних ситуацій — гіпо- та гіперглікемії.
Ефективний контроль за діабетом знижує ймовірність ускладнень, серед яких ампутація кінцівок, сліпота та ниркова недостатність.
Про NFT-ногу
Верх моделі виконали як з’єднувальний вузол, а до самої ноги прикріпили інсулінову помпу — пристрій, що замінює щоденні ін’єкції та подає інсулін в організм цілодобово. На подіумі розмістили напис «2448», що символізує кількість щоденних ампутацій.
Ногу, яку ми просканували для роботи, повинні були ампутувати приблизно два роки тому. У той день мені пощастило більше, ніж іншим двом із половиною тисячам діабетиків — і я залишився двоногим
Богдан Діордіца
Першою ідею діджитал-ампутації підтримала команда студії фотограмметрії Deep3dstudio. Далі до проєкту приєдналися 3D-художник Кирило Мельник і музикант Макс Найденко.
Роботу над NFT із самого початку очолював CPO Sugarrr Олександр Солоников.
Люди, які нам допомогли із проєктом, не з чуток знають про діабет. Хтось — від родичів, хтось — від друзів і близьких. Це й не дивно: кожна 200-та людина на вулиці хворіє на діабет першого типу, а кожна 14-та — на діабет другого типу
Богдан Діордіца
Стартова ціна лоту — 5 ETH. 50% із вторгованих коштів підуть на пришвидшення розробки застосунку Sugarrr.
Про Sugarrr
Стартап Sugarrr заснували восени 2020 року Діордіца Богдан і Солоников Олександр.
За декілька місяців проєкт устиг пройти преакселерацію в Центрі підприємництва УКУ.
А також потрапити на акселерацію в Sector X, Pitch Day від USF та у фінал конкурсу EuroAsian Startup Awards у номінації Best Newcomer.