Реклама

😎 Ізраїль досліджує CBDC для створення цифрового шекеля

Čytaty latynkoju
😎 Ізраїль досліджує CBDC для створення цифрового шекеля

Ізраїль планує створити CBDC

Центральний банк Ізраїлю розглядає можливість випуску цифрового шекеля.

Він розробляє план дій, який допоможе пришвидшити дослідження щодо потенційного випуску цифрової валюти Центрального банку (CBDC).

Робочий документ для CBDC

Представники Банку сформували робочий документ з викладом моделі й переваг цифрового шекеля для наступних громадських консультацій.

Проте з повідомлення Банку Ізраїлю відомо, що регулятор «ще не вирішив, чи готовий випускати цифрову валюту».

Банк Ізраїлю вирішив пришвидшити навчання, дослідження та підготовку, що призведе до потенційного випуску цифрової валюти Банку Ізраїлю в майбутньому. Важливо наголосити, що подібно до багатьох інших центральних банків, Банк Ізраїлю ще не вирішив, чи має намір випустити власну цифрову валюту

Представники Банку
Читайте також: 🤩 Обсяг торгів на FTX перевищив $400 млрд: що ще відомо про криптобіржу

Регулятор підкреслив, що прийме рішення про випуск CBDC, якщо позитивний вплив такого рішення перевищить витрати й потенційні ризики.

Що планує Ізраїль

Повідомляється, що Банк забезпечить мінімальну інфраструктуру на базі DLT-технології або централізованого реєстру. Це створить передумови для конкуренції бізнесу.

Представники банку планують створити дворівневу структуру. Спершу Центробанк запропонує цифрові шекелі провайдерам платежів приватного сектора: банкам, емітентам платіжних карт і фінтех-фірмам, в тому числі й з-за кордону. А згодом вони розподілять CBDC серед населення.