💵 Криптовалюти в Україні можуть ввести в правове поле вже до кінця року — міністерство

Čytaty latynkoju
💵 Криптовалюти в Україні можуть ввести в правове поле вже до кінця року — міністерство

Криптовалюти — що з ними зараз

Наразі статус криптовалют в Україні не визначений. Немає жодної заборони на майнінг чи використання криптовалют. Разом із тим, з правової точки зору складно пояснити, на чому саме заробляє компанія, що займається майнінгом криптовалют або іншими операціями з ними.

Які плани в міністерства

В інтерв’ю порталу LIGA.net заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков сказав, що міністерство планує визначити правовий статус криптовалют:

«Щоб СБУ не ходила і не кошмар людей, щоб людям, які цим займаються, розуміли, що діють в рамках закону. Плюс це якийсь сигнал всім, хто цим займається за кордоном», — додав заступник міністра.

На питання про терміни, Борняков відповів: «Ми хочемо, щоб його розглянули і прийняли до кінця року».

Крім цього, заступник міністра зазначив, що в планах також оновити законодавчу базу так, щоб вона дозволяла створювати реєстри на базі технології блокчейн, оскільки зараз це неможливо. За законом, всі реєстри мають бути розташовані в якомусь конкретному місці, що протиречить технології.

Читайте також колонку Олексія Федорова про три причини, чому криптовалюти Na chasi? 3 причини, чому криптовалюти — на часі.