В кінці року ми традиційно рахуємо, скільки підписників отримали блогери. І намагаємось розібратись, чи можете ви використати схожі методи для просування свого особистого чи бренду компанії
Почнемо з того, що з’ясуємо, як справи у топових інфлюенсерів України (тобто у людей, в яких було найбільше підписників).
Побудували графік приросту підписників за рік… Але нам усе зіпсував Михайло Поплавський.
Президент Київського університету культури та мистецтв серйозно зайнявся в 2021 році своїм Instagram та Tik-tok.
Отак виглядає графік приросту пана Михайла:
Те, що на графіку є “зубчики”, вказує на гівевеї (конкурси) – коли люди підписуються заради подарунків, а затим одразу відписуються. У Поплавського є на це ресурс, а також можливість співпрацювати з величезною кількістю інстаграм та тік-ток інфлюенсерів.
Отже, з’ясували. Давайте тепер приберемо колишнього ректора та подивимось на графік ще раз.
Як бачимо, істотно зростають тільки ті, хто називає себе лікарями:) Покажіть цей графік тим, хто каже, що люди не слухають медперсонал.
При чому у Ольги Білоконь (спеціалізується на вагітності) один із найкращих графіків приросту для блогера:
Поступовий стабільний ріст кількості фоловерів показує, що акаунт нарощує підписників відповідально та послідовно.
Блогери, які найбільше набрали підписників в 2021 році
При чому, в наш рейтинг не потрапили ті, хто очевидно накрутив підписників чи отримав їх із гівевей за короткий проміжок часу. Також ми видалили з рейтингу тих, в кого AQS (Account Quality Score) був нижче 30 зі 100.
На що хотілось би звернути увагу:
- Поплавський, Шатирко, Шериф – це все свідчення, що просування вкрай важливе в Instagram. Якщо є гроші та натхнення – можна багато чого досягти (з конкурсами і без).
- Тематичний контент (зокрема, від лікарів) все ще має значення в українському Інстаграм. Це гарний знак для тих, хто ставить контент за основу просування.
- Коти захопили світ.
- Тік-ток може дати необхідну вірусність, щоб отримати підписників, а затим їх можна конвертувати в Instagram-фоловерів.
- Замало «відомих» блогерок.
Як бачите, із класичних лайфстайл-блогерок сюди потрапила тільки Юля Вербинець. Схоже, що в неї новий акаунт (або той, який розвили із запасного). Ті ж Софія Стужук чи Альона Венум втрачали підписників в цьому році. В Альони це ще може залежати від зменшення кількості конкурсів.
Ні Пренткович, ні Самбурської, ні Заліска в нашому рейтингу нема:(
До речі, якщо вам цікаво, що трапилось з Олександром Заліском після 28 листопада і скандалу з «голодною тусою»:
Тобто, він втратив 20 тисяч підписників на цей момент.
Детальніше про блогерів і чим вони займаються та заробляють, розповідали в статті про топ блогерів 2021 року. Також в мене є цікава стаття про те, як знайти інфлюенсерів. Спойлер: скоріше за все вам не треба мільйонники для просування Instagram.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: