👟 Дизайнерка винайшла кросівки з грибів та собачої шерсті — стильно та екологічно

Čytaty latynkoju
👟 Дизайнерка винайшла кросівки з грибів та собачої шерсті — стильно та екологічно

Кросівки з екологічних матеріалів

Дизайнерка з Німеччини Емілі Бурфайнд розробила екологічні кросівки, зовнішня сторона яких складається з собачої шерсті, а підошва — з грибного міцелію.

Взуття має назву Sneature. Пара таких кросівок важить лишень 201 грам, водночас звичайне бігове взуття важить приблизно 250 грамів — для спорту кожен грам має значення, оскільки вага може стати додатковою перешкодою на довгих дистанціях.

Окрім вовни та міцелію кросівки складаються з натурального каучуку — природнє походження компонентів дозволяє повністю компостувати взуття.

Зазвичай кросівки складаються з безлічі різних синтетичних матеріалів, які неможливо переробити. Я хотіла створити пару з якомога меншої кількості різних компонентів, які були б здатні біологічно розкладатись

Емілі Бурфайнд, Дизайнерка
Читайте також: 🪓 «Як вікінг»: Reebok презентували колекцію одягу присвячену Assassin’s Creed Valhalla

Поверхня Sneature зроблена з шерсті, яку поставляє берлінський стартап Modus Intarsi. А підошва складається з міцелію та целюлозного субстрату та каучуку.

Точно невідомо, наскільки витривале таке взуття, однак дизайнерка впевнена, що його вистачить принаймні на два роки.

Однією з переваг Sneature є те, що їх можна виробляти суто за запитом і не буде перевиробництва взуття. До того ж сам процес виготовлення потребує значно менше енергоресурсів, аніж при масовому виробництві.

Детальніше дізнатись про виробництво кросівок можна за посиланням. Яка їхня вартість — наразі ще невідомо.