🎨 Оголосили конкурси для митців — €3000 на професійний розвиток

Čytaty latynkoju
🎨 Оголосили конкурси для митців — €3000 на професійний розвиток

Конкурси i-Portunus

i-Portunus — це програма європейської мобільності для митців та діячів культури, яка випробовує різні підходи до підтримки короткострокової мобільності. Перша пілотна фаза відбулася у 2019 році, друга —  до весни 2022 року. Програма реалізується за підтримки програми ЄС «Креативна Європа», другий пілотний проєкт втілюється консорціумом, що очолюється Ґете-Інститутом, разом із Французьким Інститутом та фондом ІЗОЛЯЦІЯ.

В рамках першого пілотного проєкту було проведено три конкурси для підтримки короткотермінових міжнародних схем мобільності. Україна ввійшла в ТОП-10 країн рейтингу, що отримали гранти мобільності. І є єдиною країною в десятці рейтингу, яка не є членом Європейського Союзу. Загалом у програмі отримали фінансування 19 аплікантів з України.

Конкурси i-Portunus

Нещодавно програма мобільності i-Portunus розпочала новий етап підтримки короткострокової мобільності для митців та діячів культури. Наразі відкриті такі конкурси:

З 15 лютого буде відкритий ще один конкурс для представників сектору культурної спадщини.

Хто може брати участь?

Програма розрахована на підтримку фізичних осіб, тобто окремих митців та діячів культури. Це можуть бути як індивідуальні митці, так і групи до 5 осіб. Взяти участь можуть представники, які активно працюють в одному з секторів культури, в залежності від конкурсу, старше 18 років та мають будь-які освітні кваліфікації та досвід. Однак важливо пам’ятати, якщо ви вже отримували грант від i-Portunus, другий раз ви його отримати вже не можете.

Які можуть бути цілі мобільності?

Для того, щоб отримати фінансування мобільність, вона повинна мати одну із наступних цілей:

  • Міжнародна співпраця, тобто створення спільного проєкту з іншими європейськими митцями та діячами у сфері культури
  • Участь у резиденціях для обміну досвідом, новими практиками та створення кінцевого продукту
  • Професійний розвиток, а саме участь у різних воркшопах та семінарах в інших країнах для підвищення кваліфікації

Які можливості надає i-Portunus?

Програма частково покриває витрати на транспорт та проживання до іншої (або до декількох) країн-учасниць програми ЄС «Креативна Європа» в рамках короткострокової мобільності.

Які країни входять до «Креативної Європи»?

Албанія, Вірменія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Косово, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Туніс, Україна та Велика Британія.

Які умови короткострокової мобільності?

Мобільність може відбутися у період між 1 червня і 30 листопада 2021 р., та повинна тривати від 7 до 60 днів.

Вона може бути безперервною, одна поїздка в обидві сторони в одне або декілька місць, а також сегментована, тобто декілька поїздок до одного або декількох пунктів призначення в рамках встановленого періоду. Кожна поїздка має тривати мінімум п’ять днів, а загальна кількість днів подорожі має становити від 7 до 60.

Які особливості мобільності під час пандемії COVID-19?

Якщо через якісь причини пов’язана з пандемією у вас немає можливості реалізувати поїздку, ви можете змінити пункт призначення або перенести час подорожі у період до листопада 2021 року. Також можливий змішаний варіант мобільності, тобто якась частина мобільності може відбутися в онлайн форматі.

Який розмір фінансування?

Максимальний грант на одну людину може досягати 3 тисяч євро. Фіксовано виділяється 350 євро на транспорт, а залишок гранту формується в залежності від кількості днів мобільності та країни. Для людей з інвалідністю може надаватися додаткова підтримка та фінансування. Про це треба окремо повідомити у заявці, можливості підтримки та розмір додаткового фінансування будуть розглядатися в кожному окремому випадку.

Як подати заявку?

Для цього необхідно створити обліковий запис та заповнити форму англійською мовою на my.i-portunus.eu до закінчення дедлайну конкурсу. У заявці треба буде надати інформацію про вас, вашу освіту, досвід роботи, деталі про заплановану мобільність, опис проєкту та причини мобільності. До заявки додається CV, мистецьке резюме або портфоліо, документи, які підтверджують ваш план мобільності, а також Декларація доброчесності.