Реклама

🤩 «Книжка року 2020»: оголосили короткі списки — Жадан, Бату, Андрухович

Церемонія нагородження лавреатів відбудеться на початку лютого.
Čytaty latynkoju
🤩 «Книжка року 2020»: оголосили короткі списки — Жадан, Бату, Андрухович
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🤩 «Книжка року 2020»: оголосили короткі списки — Жадан, Бату, Андрухович
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Церемонія нагородження лавреатів відбудеться на початку лютого.

«Книжка року 2020»

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року 2020» оголосив короткі списки у семи номінаціях. Вже традиційно протягом 22 років оцінюють найкращі нові книжки за рік.

Минулого року лавреатами стали такі книжки як роман Марії Матіос «Букова земля» (номінація «Красне письменство»), упорядкована Вахтангом Кіпіані збірка документів «Справа Василя Стуса» («Хрестоматія»), журналістське розслідування Андрія Яніцького «Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України» («Обрії») тощо.

Ґран-прі отримала книжка Василя Косіва «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989» (видавництво «Родовід»).

«Книжка року 2020»

Читайте також: 🧝🏻‍♂️ Актори «Володаря перснів» запустили краудфандинг збереження дома Толкіна

Як роблять рейтинг

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили близько 1 000 книжок. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі асортименту книгарень та інформації видавничих сайтів.

Далі експерти оцінюють книжки за актуальністю теми, якістю тексту й перекладу, професійністю видавничої підготовки, художньо-поліграфічного оформлення. У кожній з номінацій працюють від 10 до 25 експертів, фахівців у своєму напрямку. В сезоні 2020 працювали 98 експертів.

Рейтинг 2020

Останній рейтинг «Книжка року 2020» складається з семи номінацій та більш ніж 20 категорій. Ознайомитися з повним переліком книжок, які увійшли до коротких списків можна за посиланням.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...