🎭 «Марія»: у Києві презентують найвідомішу виставку про Голодомор

Čytaty latynkoju
🎭 «Марія»: у Києві презентують найвідомішу виставку про Голодомор

Виставка «Марія»

20 листопада 2020 року о 12:00 в Музеї Голодомору в Києві презентують виставку «Марія» Лесі Марущак. Це найвідоміша у світі виставка про Голодомор-геноцид, яка була представлена у понад дев’яти країнах світу і буде вперше показана в Україні.

Спікери презентації:

  • Олеся Стасюк – генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду;
  • Сергій Касянчук – директор представництва СКУ в Україні;
  • Лариса Галадза – Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні;
  • Тетяна Філевська – креативна директорка.

У презентації через відео візьме участь авторка Леся Марущак.

Читайте також: 🏔 Максимальна самоізоляція: 3 історії людей, які відправились в соло-похід у гори

Про виставку

Виставка «Марія» є мобільним меморіальним простором, що увіковічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. та внеском у діалог про соціальну справедливість та права людини. У центрі виставки — образ дівчини Марії, яка всупереч рішенню диктатора Сталіна, вижила, на відміну від мільйонів жертв радянського геноциду в Україні.

Дивовижно, як роботи Лесі Марущак притягують погляд. Використані авторкою художні прийоми перетворили фотографії часів Голодомору на мистецькі об’єкти. Історія дівчинки Марії стала простором для роздумів про масштаби й глибину шкоди, завданої тоталітарним комуністичним режимом

Яна Гринько, Кураторка виставки

Роботи авторки передають емоційну та раціональну відповідь на злочин, сформовану на основі дослідження розповідей тих, хто пережив Голодомор, які поширені в українській громаді Канади, де художниця виросла.

У вересні 2020 року The Guardian опублікувало фото проєкту «Марія» в статті про найкращі знімки з Landskrona festival. Книжка «Марія» за мотивами виставки потрапила до короткого списку Книжкової премії на Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві (2019).

Детальніше про виставку можна дізнатись за посиланням.