📸 Вікіпедія оголосила переможців конкурсу «Вікі любить Землю» — перегляньте найкращі фото

Čytaty latynkoju
📸 Вікіпедія оголосила переможців конкурсу «Вікі любить Землю» — перегляньте найкращі фото

Вікіпедія та переможці конкурсу

Вікіпедія оголосила переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю» в Україні.

Мета конкурсу — створити велику базу фотографій пам’яток природи та об’єктів природно-заповідного фонду на території України для ілюстрування Вікіпедії та інших проєктів.

За всю історію конкурсу українці сфотографували понад тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України. А всього за його час зібрали понад 90 тисяч світлин.

Найкраще фото Києва зробив фотограф Сергій Мельник. На знімку можна побачити бабку звичайну (Sympetrum vulgatum) з парку «Пуща-Водиця».

Микола Кальченко переміг серед фото Київської області зі своєю світлиною водоспаду в дендропарку «Олександрія» в Білій Церкві.

У Чернігівській області переміг Олександр Арендар, він сфотографував світанок на річці Снов.

Також оголосили переможців спецномінації — «Найкраще фото степового ПЗФ».

Фото Азово-Сиваського національного природного парку з висоти пташиного польоту перемогло в Херсонській області. Авторкою роботи є Вікторія Роговенко.

У спецномінації «Неприємні відкриття» перше місце посів Олександр Захаров з фотографією навмисного підпалу сухої трави в ботанічній пам’ятці природи «Ступки-Голубовські» на Донеччині.

Переглянути усі роботи можна на офіційній Facebook-сторінці заходу.

Також ми вже раніше писали, як вчені виявили, що «Вікіпедія» може сильно вплинути на розвиток туризму у малих містах — до 30%.