🇺🇦 Експедиція із Ukrainer, застосунок про невідому історію Києва: чотири нових проєкти Музею Голодомору

Čytaty latynkoju
🇺🇦 Експедиція із Ukrainer, застосунок про невідому історію Києва: чотири нових проєкти Музею Голодомору

Завдяки створенню чотирьох інноваційних проєктів історія Голодомору стане доступнішою через різні форми взаємодії. Це допоможе комплексно комунікувати із зацікавленою аудиторією.

Експедиція у пошуках свідків разом з Ukrainer: «Голодомор: мозаїка історії»

Команда музею разом із Ukrainer вирушила в експедицію до восьми областей України, щоб знайти останніх свідків Голодомору. У рамках проєкту записали невідомі історії про геноцид українців на відео та зафіксували місця масового поховання. Цей проєкт дозволить іноземцям дізнатися про один із найбільших злочинів XX століття. Також він сприятиме визнанню Голодомору геноцидом за кордоном. Експедиції — чи не останній шанс комплексно дослідити історію через спілкування зі свідками, яких майже не залишилося, та оцифрування їхніх історій.

Мобільний додаток про історію Києва під час Голодомору: «Track Holodomor History»

Мобільний додаток Track Holodomor History покаже сучасну столицю України через рідкісні старовинні фото будинків, відеохроніку життя Києва 30-х, історії очевидців, раніше не оцифровані документи, дослідження істориків та краєзнавців. Київ сотнями голосів розповість власну історію Голодомору. 77 локацій сучасного міста, які будуть супроводжуватися пояснювальними статтями, складуть картину Києва 1932-33 років.

Освітня програма та адаптація екскурсії для незрячих: «Дотик на пам’ять»

Незрячі відвідувачі музею вперше зможуть «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, ознайомитись з архівними документами та дослідити територію музею. Разом із ГО «Культурні географії» та тифлопедагогинею Ольгою Свєт музейники оволодіють навичками роботи з людьми з порушеннями зору. Одним із результатів програми стане перше інклюзивне доповнення до експозиції Музею Голодомору.

Адаптація сайту: «Доступний сайт — доступний музей»

Знайомство з музеєм починається з його вебсайту. Тому ще одним проєктом з інклюзії, який втілює Музей Голодомору за підтримки Українського культурного фонду, є адаптація офіційного сайту музею відповідно до міжнародних стандартів вебдоступності. Кожен охочий, в тому числі люди з інвалідністю та літні люди, матимуть комфортний доступ до інформації про музей, його тему, а також освітні заходи. До роботи над проєктом залучена команда ІТ-тестувальників з інвалідністю Inclusive IT, які є фахівцями з вебдоступності.

Читайте також про те, що в Україні запустили? В Україні запустили платформу «Науковий метод» з базою науковців та лікарів для коментарів платформу «Науковий метод» з базою науковців та лікарів для коментарів.