📸 Depositphotos назвав візуальні тренди 2020 року

Čytaty latynkoju
📸 Depositphotos назвав візуальні тренди 2020 року

Міжнародний фотобанк Depositphotos опублікував прогноз візуальних тенденцій. Проєкт «Візуальні тренди 2020: Майбутнє поруч» досліджує, як фотографія, графічний і веб-дизайн відображають художні, соціальні і технічні зміни у світі.

Розширена реальність

Розширена реальність (XR) буде однією з головних тем у 2020 році. Horizon від Facebook і оновлення Oculus Quest інтегрують віртуальну реальність у повсякденне життя. Ці технології не просто вплинуть на те, як ми проводимо дозвілля, спілкуємося і купуємо товари та послуги: приготуйтесь до занурення у віртуальне середовище у ритейлі, мистецтві, сфері розваг і навіть вдома.

Популярними темами також будуть автоматизація, робототехніка, 5G, кіберспорт, штучний інтелект, нейронні мережі, інтернет речей та інші смарт-технології. Компаніям треба навчитись ефективно користуватись інноваціями, а авторам контенту для мікростоків – швидко і креативно візуалізувати їхнє використання.

Неонова утопія та кіберпанк

Прем’єри фільмів часто спричиняють великий ажіотаж, а у 2020 році його може створити рольова відеогра. Cyberpunk 2077 здатна підняти нову хвилю переосмислення поп-культури у жанрі sci-fi, де головний акцент – на перевазі штучного інтелекту над людським. Кіберпанк-естетика часто стосується фундаментальних аспектів життя сучасного суспільства. Докази цього – серіали «Чорне дзеркало», «Дивні дива» і фільм «Той, хто біжить по лезу».

Розвиваючи естетику кіберпанку, неонові кольори і антиутопічні мотиви можуть вплинути на візуальну комунікацію і поза цифровим середовищем. Цей тренд не омине моду і підготує різні сфери мистецтва і дизайну до футуристичних алюзій. Тенденція триватиме і з часом залучить нові технології, щоб занурити нас в атмосферу майбутнього.

Штучний інтелект 

Як у сюжеті науково-фантастичного роману, у 2020 році штучний інтелект може взятися за завдання, які раніше виконувала людина. Завдяки ще потужнішим комп’ютерам ці технології розвиваються зі швидкістю світла і перевершують можливості людей до навчання. Вони змінюють те, як ми купуємо, навчаємось, і впливають на ведення бізнесу і поведінку споживачів у всьому світі.

Зворотний бік медалі – побоювання, що ці досягнення можуть призвести до негативних наслідків. Прикладом стали нещодавні події у Гонконзі, де використовували пристрої і алгоритми розпізнавання облич протестувальників. Насторожує й тема дипфейків, кібербезпеки і безпеки загалом. Якщо провідні технологічні держави, компанії, суспільство і художники шукають розв’язання поточних проблем, нам варто готуватися до серйозної дискусії про штучний інтелект у 2020 році. Ілон Маск вже намагався нас попередити.

Баугауз

Естетика школи Баугауз, яка відзначила сторіччя у 2019 році, і досі впливає на дизайн. Художники і дизайнери надихаються цим стилем та інтерпретують його на сучасний лад.

Стиль Баугаузу – це втілення принципу «менше значить більше». Він проявляється як у ручній роботі, живописі, архітектурі та типографіці, так і у веб- і графічному дизайні. Це більше, ніж знайома всім естетика. У 2020 році Баугауз здатен надихнути і кинути виклик звичному ладу.

Бруталізм і цифровий декаданс

Бруталізм можна не любити, та не можна ігнорувати. У своїй основі він тісно пов’язаний з архітектурою, але його стиль та ідеї захопили і цифровий світ також. Завдяки пильній увазі до архітектурного напряму в Instagram п’ять років тому бруталізм знову здобув визнання. Сьогодні це бунтарський тренд, який просто виштовхує як дизайнерів, так і аудиторію із зони комфорту.

Грубу естетику часто використовують у веб- та графічному дизайні, і хоча бруталізм не завжди видається привабливим, він чудово вирізняється серед відполірованих макетів, зразкових композицій та універсальних художніх рішень. Бруталізм може бути зухвалим, але не варто плутати його з антидизайном.

Розквіт приглушених відтінків

На противагу насиченим, футуристичним кольорам, усе більше уваги до себе привертають м’які та ніжні палітри. Можливо, ви вже знайомі з кольором Tranquil Dawn, бежевими напівтонами і монохромними відтінками цього року. На фоні сміливих дизайнів і зухвалих арт-рішень приглушені відтінки транслюють витонченість, яка народжується в мінімалізмі.

Компанія WGSN зробила ставку на відтінок Neo-Mint, назвавши його кольором року. Він перекликається не лише з футуристичними настроями, але і з дедалі більшою популярністю приглушених відтінків. Хотілося б бачити більше кольорових трендів, які допоможуть знайти і підкреслити баланс між природою і технологіями.

Візуальні ілюзії

Усі великі дизайн-проєкти привертають увагу. Оптичні ілюзії або візуальна деформація композиції і типографіки чіпляють сильніше, ніж ідеальна картинка. Відірвати погляд від такого дизайну неможливо — просто тому що він нестандартний і не має передбачуваних меж.

Наш розум запрограмований на пошук закономірностей, і якщо їх не буде, нам доведеться зупинитися, замислитися і подивитися ширше, щоб зрозуміти загальну картину. Так і в дизайні. Використовуйте викривлені шрифти та елементи — і аудиторія точно сповільниться, щоб оцінити і зрозуміти задум дизайнера.

Експерименти у моушн-графіці

Об’єднуючи анімацію, технології, мистецтво і дизайн, художники часто надихаються природою і природними формами. За допомогою анімації вони винаходять нові елементи або візуалізують хімічні реакції. У результаті з’являються роботи — гіпнотичні, з яскравими 3D-елементами, що не підпадають під закони гравітації. Цим вони привертають увагу і надають динамічним онлайн-дизайнам містичного флеру.

Перехід на вертикаль

Сьогодні більшу частину цифрового контенту ми сприймаємо з мобільних пристроїв. Тому вертикальні відео — пріоритетний формат для брендів, інфлюенсерів і просто користувачів соцмереж. Вертикальні публікації отримують на 90% більше переглядів, ніж пости із зображеннями. І ми це передбачили.

Попит на готовий контент для соціальних мереж збільшується. Бренди шукають швидкі рішення, і навіть стокові платформи адаптуються до нового стандарту вертикального формату. Це значить, що в авторів контенту з’являється більше можливостей для експериментів з композицією у портретній орієнтації.

Акцентування на деталях

Фокусуючись на загальному плані, легко випустити з уваги щось дійсно важливе. Щоб акцентувати на якості і підкреслити свою відкритість та чесність, бренди показують продукти великим планом. Декілька топових компаній у 2019 році вже використали цей тренд.

Згідно з цією тенденцією, буде менше постпродакшену не лише в рекламі, але і фотографії загалом. Використовуйте мінімум ретуші і робіть акцент на деталях, щоб показати суть проєкту.

Читайте також про шлях Spotify? Шлях Spotify до величі. Чому цей сервіс люблять по всьому світу і чекають в Україні до величі. Чому цей сервіс люблять по всьому світу і чекають в Україні

? Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.