5 важливих речей про цифровий маркетинг в українському e-commerce

Čytaty latynkoju
5 важливих речей про цифровий маркетинг в українському e-commerce

Абсолютна більшість опитаних ecommerce-компаній робить головний фокус на онлайн-каналах просування — причому, 44% таких взагалі покладаються, фактично, лише на них. З іншого боку, більше третини опитаних вважають офлайн-маркетинг не гіршим способом привабити клієнтів.

2. Об'єднані зусилля — більшість має як власних маркетологів, так і контракти зі сторонніми агентствами

Що характерно, послугами маркетингу від фрілансерів користується лише 8% респондентів.

Marketing

3. We need more clients

Українські інтернет-магазини не хочуть витрачатися на утримання покупців. Більшість маркетингових зусиль направлена на здобуття нових клієнтів замість того, щоб зацікавити тих, хто вже щось купував, придбати ще.

 

Значення Lifetime Value (LTV), яке показує, скільки грошей людина залишила в магазині за весь час, що є його клієнтом, не назвав у якості орієнтиру жоден з опитуваних топ-менеджерів. Це може свідчити про молодість ринку. На заході в сфері ecommerce основним показником у маркетингу вважають саме утримання клієнта, оскільки вартість приваблення нових набагато вища, ніж у нас.

4. Соціальні мережі не працюють?

Найменш прибутковим каналом топовий український ecommerce вважає соцмережіFacebook продовжує шалено зростати в Україні — так заявила майже третина опитуваних. Водночас, медійну рекламу найменш прибутковою назвала чверть респондентів.

Це корелює і з думкою менеджерів щодо ефективності маркетингу у соцмережах — повністю задоволені результатами там лише 12,5%.

5. Чат-боти — «новий чорний»

З мобільними застосунками в 2019 році вже начебто розібралися, а от тренд чат-ботів лише починає набирати обертів. 64% респондентів вже мають або планують розробити власного чат-бота для підтримки клієнтів.