У вступному слові директор SAP Україна Максим Матяш розповів про основні тренди та процеси для бізнесу, які ми спостерігатимемо в майбутньому. За його словами, діджиталізація виходить на глобальний ринок, і тепер не тільки великі компанії, але також середній і малий бізнес впевнено рухаються до міграції на цифрову основу.
Про роль SAP у цифровій трансформації
Цифрова трансформація стала обов'язковою умовою для всіх компаній, незалежно від розміру або галузі. Гнучкість і спроможність до інновацій – нові орієнтири успіху
Максим Матяш, директор SAP Україна
За словами Максима Матяша, роль SAP − допомагати адаптуватися до сучасної цифрової реальності, щоб український бізнес міг відповідати ринковим викликам. Корпорація прагне надавати необхідні інструменти для переходу на нові типи бізнес-моделей та залучення клієнтів.
Про вплив технологій на економіку
Глобальна економіка за останні десять років зазнала змін в такому обсязі і з такою швидкістю, як ніколи раніше, відзначили спікери — і темп змін все прискорюється. Використання таких технологій, як штучний інтелектВідео: Штучний інтелект Googlе навчився телефонувати в перукарні та магазини, машинне навчання10 трендів штучного інтелекту, які зроблять AI центром уваги у 2018-му, blockchainМайнінг, регуляція та благодійність — якою була Blockchain&Bitcoin Conference, великі дані, інтернет речей20 IT-компаній запустять перший ринок даних для інтернету речей та багатьох інших стає повсюдним і навіть звичайним.
Сімон Калужа, керуючий директор SAP у Центральній та Східній Європі, вважає, що в майбутньому всім компаніям потрібно бути готовими доповнювати людські можливості роботою штучного інтелекту. Однак це не означає, що людина стане зайвою і втратить значимість на ринку праці. Навпаки, фахівці у своїй сфері зможуть досягти величезних результатів і нових відкриттів у медицині, логістиці, телекомунікації та інших сферах.
Ми живемо в цифровому світі, а це означає, що існують прогресивні технології, які дозволяють використовувати нові бізнес-моделі. Компанія SAP має рішучий намір бути довгостроковим партнером для своїх клієнтів на шляху їх цифрової трансформації та сприяти майбутнім успіхам у бізнесі. Ми обрали роль лідера, прибічника і драйверу змін, тому інвестуємо в інновації та знання, щоб допомагати нашим клієнтам вести бізнес краще.
Сімон Калужа, керуючий директор SAP у Центральній і Східній Європі
Про роль цих змін для українських компаній
У рамках Форуму відбулася пленарна дискусія на тему «Європейська перспектива і трансформація бізнесу: фактори зростання для українських підприємств». Модератором виступив Павло ШереметаПавло Шеремета: «Раджу підібрати в команду тигрів, а не котиків», економіст, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи. Учасниками дискусії стали представники великих українських компаній:
- ТОВ «Метінвест Холдинг»,
- НАЕК «Енергоатом»,
- IPG Inc.,
- топ-менеджери SAP у Центральній і Східній Європі.
За словами експертів, продуктивність економіки України становить всього 10%, і цього недостатньо для досягнення значних результатів в умовах високої ринкової конкуренції. Для підвищення цього показника українським компаніям необхідно проводити цифрову трансформацію і переходити на нові моделі ведення бізнесу. У разі успіху, український бізнес зможе вийти на європейський ринок і збільшити експорт продукції втричі.
На форумі було представлено 7 тематичних сесій про технологічні інновації, взаємодію з клієнтом, цифрову трансформацію в HR і майбутнє процесу закупівель.
Технології в дії
Усі присутні могли відвідати інтерактивну виставку, де були представлені різні стенди з готовими бізнес-ідеями і сценаріями. Протягом дня учасники та гості ознайомилися з такими рішеннями, як:
- SAP Analytics Cloud,
- SAP Digital Boardroom,
- SAP Asset Intelligence Network,
- SAP Leonardo Machine Learning,
- SAP Leonardo IoT,
- SAP Cloud Platform,
- SAP Hybris,
- SAP S/4HANA,
- SAP Ariba,
- SAP Success Factors.
Про компанію
SAP − один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, який допомагає організаціям будь-якого розміру і різної спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Рішеннями і сервісами SAP користуються понад 378 тис клієнтів (у тому числі й системи SuccessFactors). Представники компанії заявляють, що їхні технології гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та стійкому зростанню.
На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні її клієнтами є понад 250 державних організацій, а також підприємства нафтогазового, енергетичного, металургійного сектору. SAP бере активну участь у розвитку національних ІТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вишами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс».