🏛 У Львові зроблять 3D моделі втрачених пам’яток міста

Čytaty latynkoju
🏛 У Львові зроблять 3D моделі втрачених пам’яток міста

Львів у 3D

Стартап Chameleon Age планує створити спеціальний мобільний застосунок для віртуального туризму Львовом. Вже скоро буде готова 3D модель першої пам’ятки — Високого замку XVI сторіччя.

Наразі у розробці ще декілька забутих пам’яток міста — моделі Низького замку, синагоги «Золота Роза», Краківської та Галицької міських брам, попередньої ренесансної Ратуші. Про це повідомляє Zaxid.net.

На місцях пам’яток можна буде знайти спеціальний QR-код з яким можна буде побачити будівлі у реальному розмірі.

01/ 04

Автори проєкту роблять моделі спільно з науковцями, архітекторами та істориками. За словами засновника Chameleon Age Ігора Ковалишина перші моделі з’являться вже цього літа.

Я вчився на історичному факультеті, і в мене виникла ідея поєднати сучасні технології і старовину, відновити зруйновані пам’ятки архітектури і показати їх за допомогою технології доповненої реальності. Нам принципова історична достовірність. Ми працюємо з фаховими істориками, на основі наукових праць розробляємо 3D моделі

Ігор Ковалишин, засновник Chameleon Age
Читайте також: 🔬 Leopolis Scientifica: у Львові випустили книгу про наукові здобутки міста

Стартап співпрацюватиме з благодійними фондами, які відновлюватимуть пам’ятки у критичному стані.

Користувачі зможуть пожертвувати кошти напряму через застосунок. У планах стартапу створити 3D моделі забутих пам’яток всієї України та навіть світу.