🇳🇴 У Норвегії побудували унікальний міст-музей

Čytaty latynkoju
🇳🇴 У Норвегії побудували унікальний міст-музей

Норвезький міст-музей

Twist Museum знаходиться у парку скульптур Кістефорс, що знаходиться на відстані 80 кілометрів від Осло. Про це повідомляє видання Хмарочос, з посиланням на сайт ArchDaily.

Міст поєднує береги річки Рандсельва, що об’єднує маршрут парком скульптур.

Площа музею складає понад 1000 м². Всього будівлю поділили на три зони:

  • Закрита зона. Це спеціальна галерея, де проводяться виставки.
  • Перекручена галерея. У цій частині будівлі галерея поєднується зі стінами, котрі плавно переходять на стелю, а сама будівля в цьому місці перевертається на 90°.
  • Панорамна галерея. Тут знаходиться велике вікно, котре дозволяє побачити чудовий краєвид на природу.

Міст виконали у мінімалістичному стилі, але його будівництво було трудомістким процесом. Спершу при будівництві конструкцію утримували спеціальні опори, але коли їх прибрали, споруда дуже сильно просіла, тому їх повернули.

01/ 03

Twist Museum неодноразово номінували на різноманітні архітектурні преміх, серед яких були: ArchDaily, Designboom, Wallpaper, Dezeen, Architectural Digest та інші.

Також ми вже раніше писали??‍♂️ Парк на воді: у Копенгаґені вигадали плавучі зони відпочинку, як у Данії зробили парк на воді.

Парк в Копенгаґені

Магнус Маарбьерг та Маршал Блехер, автори проєкту, зазначають, що «паркіпелаги» зроблені для того, щоб збільшити загальну площу міст відпочинку Копенгаґена.

Ідея проєкту — звернути увагу спільноти на проблеми екології, оскільки збільшення рівню води майже унеможливлює покращення міського середовища Копенгаґена.

Сам концепт ідеї з’явився коли вони зустрілись в архітектурній школі, де і придумали проєкт «Острова Копенгагена», в рамках якого створили плавучий суспільний простір.

Острови будуть розташовані у відповідних місцях посеред гавані.

Цей проєкт переміг у номінації «Найкраща ініціатива» у Копенгаґені в 2019 році. Окрім того, в 2018 році його ще було номіновано на конкурсі Beazly Designs of the Year у Лондоні.
Раніше ми пояснювали? Урбаністика за 15 хвилин — чому в наших містах не так комфортно як у Європі, чому в наших містах не так комфортно як у Європі — урбаністика за 15 хвилин.

Також ми писали«Найрозумнішим» серед міст світу став Копенгаген, що Копенгаґен став «найрозумнішим» серед міст світу.