Хто анімує мурали Києва
В житті @Lunshil — мешканка Києва Тетяна Зубко. Вона — моушн-дизайнерка, займається анімацією, рекламою, графічним оформленням концертів, кліпами і власними некомерційними проектами. Окрім того, вона веде власний Телеграм-канал та подкаст «Рупор екстраверта» з розповідями, біографіями, музикою та іншим контентом, здебільшого, про культуру.
Ідея анімувати київські муралиВізуальне мистецтво на вулицях міст: 100 українських муралів виникла з особистого челенджу, розповідає Тетяна. Вона хотіла ставити сама собі складні завдання для підтримки професійного розвитку.
Проходила повз один мурал, на який постійно заглядалася, де чоловік, вхопившись за величезну руку, висить, і подумала про те, що більшість крутих картин — це застиглий рух, який людина в своїй фантазії може продовжити. Далі міркувати вже не було сенсу — треба було знайти найближчу кав'ярню і просто почати.
Тетяна Зубко, авторка анімованих муралів
Показавши перший результат близьким і побачивши реакцію, дівчина вирішила продовжити творчість. Кожну наступну роботу Тетяна вирішила робити складнішою, щоб знов і знов кидати собі виклик.
Це настільки здорово, коли мистецтво стикається з іншим мистецтвом, і можна по-новому звернути увагу на вже звичні для багатьох картини на фасадах будинків.
Тетяна Зубко, авторка анімованих муралів
За словами дизайнерки, процес анімації фактично потребує малювання муралу заново. Авторка вибирає технічно цікавий для анімації малюнок, знімає його на фото, перемальовує і потім анімує. Наприклад, каже Тетяна, під час роботи над муралом моря, що знаходиться на вулиці Бульварно-Кудрявській, довелося малювати вручну кожну з фаз.
Залежно від техніки, в якій намальований мурал, вибирається і техніка анімації, тож час, потрібний на створення анімації, може дуже різнитися.
?s=20
Мурали Києва у вашому смартфоні
Створити додаток для смартфонів запропонував відомий суспільний діяч та радник при Міністерстві інформполітики України Ґео Лерос. Він також є засновником проекту Art United Us, в рамках якого художники з усього світу приїжджають до Києва, щоб створити мурал.
За планами, додаток міститиме 50-70 муралів з їхнім описом та картою маршрутів. Можна буде підійти до муралу, навести на нього камеру смартфона та побачити анімацію за допомогою технології доповненої реальності (AR). Допомогти в реалізації проекту може КМДА.
Поки проект на стадії розробки. Ми готуємо необхідну документацію для реалізації продукту і презентації його КМДА.
Тетяна Зубко, авторка анімованих муралів
Все вже знаходиться на фінальних стадіях, тож, цілком імовірно, що скористатися додатком і побачити анімовані мурали Києва можна буде вже до вересня цього року.
Нагадаємо, раніше ми писалиУ столиці вночі підсвітять понад 30 муралів, що у Києві підсвітять вночі близько 30 муралів.