🎨 «Я оживляю мурали Києва», — як Тетяна Зубко анімує 70 муралів для мобільного додатку

Čytaty latynkoju
🎨 «Я оживляю мурали Києва», — як Тетяна Зубко анімує 70 муралів для мобільного додатку

Хто анімує мурали Києва

В житті @Lunshil — мешканка Києва Тетяна Зубко. Вона — моушн-дизайнерка, займається анімацією, рекламою, графічним оформленням концертів, кліпами і власними некомерційними проектами. Окрім того, вона веде власний Телеграм-канал та подкаст «Рупор екстраверта» з розповідями, біографіями, музикою та іншим контентом, здебільшого, про культуру.

мурали Києва тетяна зубко

Ідея анімувати київські муралиВізуальне мистецтво на вулицях міст: 100 українських муралів виникла з особистого челенджу, розповідає Тетяна. Вона хотіла ставити сама собі складні завдання для підтримки професійного розвитку.

Проходила повз один мурал, на який постійно заглядалася, де чоловік, вхопившись за величезну руку, висить, і подумала про те, що більшість крутих картин — це застиглий рух, який людина в своїй фантазії може продовжити. Далі міркувати вже не було сенсу — треба було знайти найближчу кав'ярню і просто почати.

Тетяна Зубко, авторка анімованих муралів

Показавши перший результат близьким і побачивши реакцію, дівчина вирішила продовжити творчість. Кожну наступну роботу Тетяна вирішила робити складнішою, щоб знов і знов кидати собі виклик.

Це настільки здорово, коли мистецтво стикається з іншим мистецтвом, і можна по-новому звернути увагу на вже звичні для багатьох картини на фасадах будинків.

Тетяна Зубко, авторка анімованих муралів
Читайте також: У Києві з’являться близько 60 «живих» муралів: треба лише навести камеру

За словами дизайнерки, процес анімації фактично потребує малювання муралу заново. Авторка вибирає технічно цікавий для анімації малюнок, знімає його на фото, перемальовує і потім анімує. Наприклад, каже Тетяна, під час роботи над муралом моря, що знаходиться на вулиці Бульварно-Кудрявській, довелося малювати вручну кожну з фаз.

Залежно від техніки, в якій намальований мурал, вибирається і техніка анімації, тож час, потрібний на створення анімації, може дуже різнитися.

?s=20

Мурали Києва у вашому смартфоні

Створити додаток для смартфонів запропонував відомий суспільний діяч та радник при Міністерстві інформполітики України Ґео Лерос. Він також є засновником проекту Art United Us, в рамках якого художники з усього світу приїжджають до Києва, щоб створити мурал.

За планами, додаток міститиме 50-70 муралів з їхнім описом та картою маршрутів. Можна буде підійти до муралу, навести на нього камеру смартфона та побачити анімацію за допомогою технології доповненої реальності (AR). Допомогти в реалізації проекту може КМДА.

Поки проект на стадії розробки. Ми готуємо необхідну документацію для реалізації продукту і презентації його КМДА.

Тетяна Зубко, авторка анімованих муралів

Все вже знаходиться на фінальних стадіях, тож, цілком імовірно, що скористатися додатком і побачити анімовані мурали Києва можна буде вже до вересня цього року.

Нагадаємо, раніше ми писалиУ столиці вночі підсвітять понад 30 муралів, що у Києві підсвітять вночі близько 30 муралів.