fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Український експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC

Ukraїnśkyj eksport do Afryky perevyščyv eksport do RF — dani BBC
В аналітичному матеріалі BBC йдеться про те, що африканський континент — один із найбільш перспективних для українського експорту аграрної продукції та постачання техніки і продуктів важкої й переробної промисловості. На користь цього свідчать і дані українського Держкомстату за 2017 рік
V analityčnomu materiali BBC jdeťsja pro te, ščo afrykanśkyj kontynent — odyn iz najbiľš perspektyvnyh dlja ukraїnśkogo eksportu agrarnoї produkciї ta postačannja tehniky i produktiv važkoї j pererobnoї promyslovosti. Na korysť ćogo svidčať i dani ukraїnśkogo Deržkomstatu za 2017 rik
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  За даними Держкомстату, які наводять у BBC Україна, товарообіг з Африкою в 2017 році складав $4,7 млрд. З цієї суми український експорт — понад $4 млрд, а імпорт з країн Африки — понад $700 млн. Африка приносить Україні 9% валютних надходжень від експорту, а позитивне сальдо торгівлі з нею надзвичайно велике. Особливо, якщо врахувати, що загалом Україна торік імпортувала продукції на $6 млрд більше, ніж експортувала ($49 млрд проти $43 млрд). Що варто знати про постачання товарів з України до Африки. Журналісти BBC також наголошують, що показники українського експорту на цей континент вже перевищують експорт до РФ. За підсумками 2017 року український експорт на північний схід складав $3,9 млрд проти $4+ млрд до країн Африки. Майже 80% українського експорту в регіоні йде до країн Північної Африки. Лідером серед усього переліку торгових партнерів залишається Єгипет ($1,8 млрд). За ним йдуть Алжир ($535 млн) і Туніс ($289 млн). Єгипет є 7-м партнером України за експортом та 13-м партнером за рівнем розвитку торгівлі. Також журналісти звертають увагу на значний потенціал у споживанні українських товарів країнами Субсахарської Африки. За умови їхнього підключення, вважають автори дослідження, можна було би взагалі говорити про відмову від експорту до РФ. У 2017 році експорт товарів з України до Африки збільшився на $182,6 млн, або на 4,7%. Відбулося це переважно завдяки деревині, мінеральним продуктам та товарам легкої промисловості. Торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська розповіла редакції BBC, що Нігерія, Танзанія, Кенія та Ґана є одними з найбільш перспективних напрямків для українського експорту. У Кенії зацікавлені в продукції енергетичного машинобудування, АПК та фармацевтики з України, у Танзанії - в сільськогосподарських машинах та устаткуванні для переробки аграрної продукції. В Нігерії є попит на товари легкої промисловості, папір, меблі, електроапаратуру та кондитерські вироби, а в Ґані - на чорні метали та вироби з них, двигуни та насоси, алкогольні та безалкогольні напої, електричне обладнання. Раніше ми розповідали про те, що країни ЄС залишаються основним напрямком для українського експорту.
Реклама 👇 Замовити

За даними Держкомстату, які наводять у «BBC Україна», товарообіг з Африкою в 2017 році складав $4,7 млрд. З цієї суми український експорт — понад $4 млрд, а імпорт з країн Африки — понад $700 млн. Африка приносить Україні 9% валютних надходжень від експорту, а позитивне сальдо торгівлі з нею надзвичайно велике. Особливо, якщо врахувати, що загалом Україна торік імпортувала продукції на $6 млрд більше, ніж експортувала ($49 млрд проти $43 млрд).

Що варто знати про постачання товарів з України до Африки

Журналісти BBC також наголошують, що показники українського експорту на цей континент вже перевищують експорт до РФ. За підсумками 2017 року український експорт на північний схід складав $3,9 млрд проти $4+ млрд до країн Африки.

Майже 80% українського експорту в регіоні йде до країн Північної Африки. Лідером серед усього переліку торгових партнерів залишається Єгипет ($1,8 млрд). За ним йдуть Алжир ($535 млн) і Туніс ($289 млн). Єгипет є 7-м партнером України за експортом та 13-м партнером за рівнем розвитку торгівлі. Також журналісти звертають увагу на значний потенціал у споживанні українських товарів країнами Субсахарської Африки. За умови їхнього підключення, вважають автори дослідження, можна було би взагалі говорити про відмову від експорту до РФ.

У 2017 році експорт товарів з України до Африки збільшився на $182,6 млн, або на 4,7%. Відбулося це переважно завдяки деревині, мінеральним продуктам та товарам легкої промисловості. Торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська розповіла редакції BBC, що Нігерія, Танзанія, Кенія та Ґана є одними з найбільш перспективних напрямків для українського експорту. У Кенії зацікавлені в продукції енергетичного машинобудування, АПК та фармацевтики з України, у Танзанії – в сільськогосподарських машинах та устаткуванні для переробки аграрної продукції. В Нігерії є попит на товари легкої промисловості, папір, меблі, електроапаратуру та кондитерські вироби, а в Ґані – на чорні метали та вироби з них, двигуни та насоси, алкогольні та безалкогольні напої, електричне обладнання.

Раніше ми розповідалиУкраїнський експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC 1ЄС залишається основним напрямком для українського експорту про те, що країни ЄС залишаються основним напрямком для українського експорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: