Реклама

Український експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC

Čytaty latynkoju
Український експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC

За даними Держкомстату, які наводять у «BBC Україна», товарообіг з Африкою в 2017 році складав $4,7 млрд. З цієї суми український експорт — понад $4 млрд, а імпорт з країн Африки — понад $700 млн. Африка приносить Україні 9% валютних надходжень від експорту, а позитивне сальдо торгівлі з нею надзвичайно велике. Особливо, якщо врахувати, що загалом Україна торік імпортувала продукції на $6 млрд більше, ніж експортувала ($49 млрд проти $43 млрд).

Що варто знати про постачання товарів з України до Африки

Журналісти BBC також наголошують, що показники українського експорту на цей континент вже перевищують експорт до РФ. За підсумками 2017 року український експорт на північний схід складав $3,9 млрд проти $4+ млрд до країн Африки.

Майже 80% українського експорту в регіоні йде до країн Північної Африки. Лідером серед усього переліку торгових партнерів залишається Єгипет ($1,8 млрд). За ним йдуть Алжир ($535 млн) і Туніс ($289 млн). Єгипет є 7-м партнером України за експортом та 13-м партнером за рівнем розвитку торгівлі. Також журналісти звертають увагу на значний потенціал у споживанні українських товарів країнами Субсахарської Африки. За умови їхнього підключення, вважають автори дослідження, можна було би взагалі говорити про відмову від експорту до РФ.

У 2017 році експорт товарів з України до Африки збільшився на $182,6 млн, або на 4,7%. Відбулося це переважно завдяки деревині, мінеральним продуктам та товарам легкої промисловості. Торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська розповіла редакції BBC, що Нігерія, Танзанія, Кенія та Ґана є одними з найбільш перспективних напрямків для українського експорту. У Кенії зацікавлені в продукції енергетичного машинобудування, АПК та фармацевтики з України, у Танзанії – в сільськогосподарських машинах та устаткуванні для переробки аграрної продукції. В Нігерії є попит на товари легкої промисловості, папір, меблі, електроапаратуру та кондитерські вироби, а в Ґані – на чорні метали та вироби з них, двигуни та насоси, алкогольні та безалкогольні напої, електричне обладнання.

Раніше ми розповідалиЄС залишається основним напрямком для українського експорту про те, що країни ЄС залишаються основним напрямком для українського експорту.