fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Ентузіасти дослідили розташування вулиць в українських містах

Entuziasty doslidyly roztašuvannja vulyć v ukraїnśkyh mistah
Урбаністи зі спільноти «Мапарня» дослідили, як розташовано вулиці в українських містах та які основні особливості планування вулиць притаманні кожному із обласних центрів
Urbanisty zi spiľnoty «Maparnja» doslidyly, jak roztašovano vulyci v ukraїnśkyh mistah ta jaki osnovni osoblyvosti planuvannja vulyć prytamanni kožnomu iz oblasnyh centriv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Учасники проекту Мапарня проаналізували мережі вулиць обласних центрів України та створили гістограми напрямків вулиць. На початку червня 2018 року таке дослідження опублікував науковець з Берклі Джеф Боїнґ для міст США, а також для деяких столиць світу. Його інструментами скористалися й українські дослідники. За словами урбаніста та архітектора Федора Гонци, довелося врахувати деякі особливості та адаптувати інструменти для аналізу українських міст, аби проаналізувати вуличні мережі міст України. Як планують розташування вулиць у світі. Більшість американських міст заплановані та забудовані за так званою Гіподамовою системою (Grid plan), коли місто складається з рівнозначних кварталів, котрі утворюються мережею взаємно перпендикулярних вулиць, направлених з півночі на південь чи з заходу на схід. Таке планування склалось в античні часи та набуло широкої популярності в добу класицизму. Проте є міста, де утворення вулиць відбувалось радіально чи за змішаною системою, бо на формування планувального каркаса впливали інші чинники: характер рельєфу, зміни попереднього планування, історичний характер забудови та багато інших чинників. Як відбувалося містопланування в Україні. Змішане хаотичне планування притаманне більшості європейських міст, де головними чинниками формування міста є рельєф та історично обумовлені умови забудови. Міста на різних етапах переплановувались та в їх планування вносились ті чи інші зміни. Такі ж складні історичні моделі планування притаманні й більшості українських міст. На загальному фоні історичного планування міст в Україні, за словами дослідника, можна виділити Черкаси, частину вулиць київського Подолу, центральної частини Одеси, Херсону, Миколаєва. Ці міста та частини міст найбільше зачепила хвиля масового перепланування початку ХІХ століття, коли з історично утворених вулиць, сформували чіткі та рівні квартали. За результатами дослідження в українських провідних містах вулиці розташовано наступним чином: Нагадаємо, раніше ми розповідали про урбаністичні практики ініціативи Код Міста.
Реклама 👇 Замовити

Учасники проекту «Мапарня» проаналізували мережі вулиць обласних центрів України та створили гістограми напрямків вулиць. На початку червня 2018 року таке дослідження опублікував науковець з Берклі Джеф Боїнґ для міст США, а також для деяких столиць світу. Його інструментами скористалися й українські дослідники. За словами урбаніста та архітектора Федора Гонци, довелося врахувати деякі особливості та адаптувати інструменти для аналізу українських міст, аби проаналізувати вуличні мережі міст України.

Як планують розташування вулиць у світі

Більшість американських міст заплановані та забудовані за так званою «Гіподамовою системою» (Grid plan), коли місто складається з рівнозначних кварталів, котрі утворюються мережею взаємно перпендикулярних вулиць, направлених з півночі на південь чи з заходу на схід. Таке планування склалось в античні часи та набуло широкої популярності в добу класицизму. Проте є міста, де «утворення» вулиць відбувалось радіально чи за змішаною системою, бо на формування планувального каркаса впливали інші чинники: характер рельєфу, зміни попереднього планування, історичний характер забудови та багато інших чинників.

Як відбувалося містопланування в Україні

Змішане «хаотичне» планування притаманне більшості європейських міст, де головними чинниками формування міста є рельєф та історично обумовлені умови забудови. Міста на різних етапах переплановувались та в їх планування вносились ті чи інші зміни. Такі ж складні історичні моделі планування притаманні й більшості українських міст. На загальному фоні історичного планування міст в Україні, за словами дослідника, можна виділити Черкаси, частину вулиць київського Подолу, центральної частини Одеси, Херсону, Миколаєва. Ці міста та частини міст найбільше зачепила хвиля масового перепланування початку ХІХ століття, коли з історично утворених вулиць, сформували чіткі та рівні квартали.

За результатами дослідження в українських провідних містах вулиці розташовано наступним чином:

Ентузіасти дослідили розташування вулиць в українських містах

Нагадаємо, раніше ми розповідалиЕнтузіасти дослідили розташування вулиць в українських містах 1Віта Базан, «Код Міста»: «Якщо хтось уявляє Схід як забуті замурзані міста, то це — грубий стереотип» про урбаністичні практики ініціативи «Код Міста».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: