За підсумками четвертого кварталу 2017 року індекс склав 61 пункт (що на 3 пункти вище, ніж в ІІІ кварталі 2017 року, і на 9 пунктів, ніж в IV кварталі роком раніше). Такими є результати дослідження споживчої довіри The Conference Board Global Consumer Confidence Survey, підготовленого в співпраці з Nielsen. Значення індексу вище 100 пунктів говорить про переважання в країні оптимістів, нижче 100 пунктів – песимістів, а значення в 100 пунктів свідчить про рівновагу між оптимістичними і песимістичними очікуваннями від майбутнього. На часі дізнатися, яку позицію займають українці.
Як розраховується індекс споживчої довіри
Індекс розраховується за 3 показниками: оцінки споживачами перспектив на ринку праці в найближчі 12 місяців, рівня фінансового благополуччя в найближчі 12 місяців і готовність витрачати гроші в даний момент. Збільшення індексу споживчої довіри в IV кварталі 2017 року в порівнянні з ІІІ кварталом 2017 року пояснюється поліпшенням показників за всіма трьома індикаторами. Абсолютна більшість українців продовжують вважати, що країна знаходиться в стані кризи, при цьому число таких незначно зросло – 93% в IV кварталі 2017 року в порівнянні з 92% в IІI кварталі 2017 року. Кількість тих споживачів, які вважають, що країна не вийде з кризи в найближчі 12 місяців, знизилася до 66% в IV кварталі 2017 року в порівнянні з 74% в III кварталі 2017 року.
За що непокояться українці
На першому і другому місцях у списку занепокоєнь українців, як і раніше, знаходяться переживання про зростання тарифів на комунальні послуги і війна – з цього приводу турбуються 29% і 28% споживачів, відповідно. У топ п’ять причин для переживань також потрапляють зростання цін на продукти харчування, економіка і здоров’я.
На що витрачають гроші українці
У 26% українських споживачів не залишається вільних коштів після покупки товарів першої необхідності. Ті, у кого вони залишаються, витрачають вільні гроші на новий одяг (37%), роблять заощадження (29%) і розважаються поза домом (26%).
Нагадаємо, що Україна підняласяЗа рік Україна піднялася на 16 позицій у світовому рейтингу туристичної мобільності на 16 позицій у світовому рейтингу туристичної мобільності. За 2 місяці 2018 року Україна додала до списку безвізових країн чотири держав (Руанда, ОАЕ, Ніуе, Теркс і Кайкос). Це дало змогу українськи документам перейти на 32-е місце. За рік Україна піднялася на 16 позицій в рейтингу. Це дає змогу говорити про найбільш помітне зростання рівня туристичної мобільності в світі серед усіх країн. Зараз українцям відкритий безвізовий доступ до 118 країн.