fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У Дніпрі ініціюють створення заводу з переробки батарейок

U Dnipri inicijujuť stvorennja zavodu z pererobky batarejok
Некомерційна організація «Батарейки, здавайтеся!» запропонувала власну концепцію боротьби за збереження чистого довкілля в Україні. Нею зокрема передбачено створення заводу у Дніпрі для переробки відпрацьованих елементів живлення такого типу
Nekomercijna organizacija «Batarejky, zdavajtesja!» zaproponuvala vlasnu koncepciju boroťby za zberežennja čystogo dovkillja v Ukraїni. Neju zokrema peredbačeno stvorennja zavodu u Dnipri dlja pererobky vidpraćovanyh elementiv žyvlennja takogo typu
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що пропонують активістки. Для утилизації батарейок організація Батарейки, здавайтеся! хоче створити проект заводу із переробки таких елементів живлення в Україні, а також дослідити варіанти перевезення елементів на остаточну переробку за кордон. Для здійснення цього плану запроваджується кампанія зі збору коштів усіма небайдужими громадянами. Проект представили очільниця громадської організації Любов Колосовська та PR-менеджерка проекту Христина Говоруха. За їхніми словами зараз в Україні на складах зберігаються близько 200 тонн батарейок, які треба утилізувати. У Дніпрі таких відходів — майже 40 т. Як це має працювати. Представниці організації звернулися до імпортерів батарейок та запропонували їм створити модель розширеної відповідальності виробника. Адже в Європі виробники цих елементів живлення об’єднуються в спілку, яка визначає умови реалізації батарейок із закладанням у їхню вартість витрат на подальшу утилізацію після відпрацювання строку роботи. Зараз в Україні з ініціативою співпрацюють лише VARTA, GP и Watsons. Однак їм потрібне готове рішення щодо утилізації. Які зауваження висловлюють ініціаторки ідеї. Для повноцінної утилізації елементів живлення потрібен спеціалізований завод. Крім того, кожен тип батарейок потребує окремого переробного заводу, як це практикується в Європі. Тому крім збору коштів на проект, потрібно також оцінити витрати на сортувальні лінії та на створення окремих заводів — а також розглянути варіанти співпраці із вже існуючими європейськими заводами. Сортування та переробка такого сміття має здійснюватися за універсальною процедурою, аби зменшити час та фінансові витрати. Раніше ми розповідали вам про те, що ліцеїсти КПІ створили робота-сортувальника, здатного сортувати різні види сміття.
12.10.2017,13:49
0
«Інформатор.Онлайн»
Реклама 👇 Замовити

Що пропонують активістки

Для утилизації батарейок організація «Батарейки, здавайтеся!» хоче створити проект заводу із переробки таких елементів живлення в Україні, а також дослідити варіанти перевезення елементів на остаточну переробку за кордон. Для здійснення цього плану запроваджується кампанія зі збору коштів усіма небайдужими громадянами.

Проект представили очільниця громадської організації Любов Колосовська та PR-менеджерка проекту Христина Говоруха. За їхніми словами зараз в Україні на складах зберігаються близько 200 тонн батарейок, які треба утилізувати. У Дніпрі таких відходів — майже 40 т.

Як це має працювати

Представниці організації звернулися до імпортерів батарейок та запропонували їм створити модель розширеної відповідальності виробника. Адже в Європі виробники цих елементів живлення об’єднуються в спілку, яка визначає умови реалізації батарейок із закладанням у їхню вартість витрат на подальшу утилізацію після відпрацювання строку роботи. Зараз в Україні з ініціативою співпрацюють лише VARTA, GP и Watsons. Однак їм потрібне готове рішення щодо утилізації.

Які зауваження висловлюють ініціаторки ідеї

Для повноцінної утилізації елементів живлення потрібен спеціалізований завод. Крім того, кожен тип батарейок потребує окремого переробного заводу, як це практикується в Європі. Тому крім збору коштів на проект, потрібно також оцінити витрати на сортувальні лінії та на створення окремих заводів — а також розглянути варіанти співпраці із вже існуючими європейськими заводами. Сортування та переробка такого сміття має здійснюватися за універсальною процедурою, аби зменшити час та фінансові витрати.

Раніше ми розповідали вам про те, що ліцеїсти КПІ створилиУ Дніпрі ініціюють створення заводу з переробки батарейок 1Ліцеїсти КПІ створили робота-сортувальника робота-сортувальника, здатного сортувати різні види сміття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: