У Дніпрі ініціюють створення заводу з переробки батарейок

Čytaty latynkoju
У Дніпрі ініціюють створення заводу з переробки батарейок

Що пропонують активістки

Для утилизації батарейок організація «Батарейки, здавайтеся!» хоче створити проект заводу із переробки таких елементів живлення в Україні, а також дослідити варіанти перевезення елементів на остаточну переробку за кордон. Для здійснення цього плану запроваджується кампанія зі збору коштів усіма небайдужими громадянами.

Проект представили очільниця громадської організації Любов Колосовська та PR-менеджерка проекту Христина Говоруха. За їхніми словами зараз в Україні на складах зберігаються близько 200 тонн батарейок, які треба утилізувати. У Дніпрі таких відходів — майже 40 т.

Як це має працювати

Представниці організації звернулися до імпортерів батарейок та запропонували їм створити модель розширеної відповідальності виробника. Адже в Європі виробники цих елементів живлення об’єднуються в спілку, яка визначає умови реалізації батарейок із закладанням у їхню вартість витрат на подальшу утилізацію після відпрацювання строку роботи. Зараз в Україні з ініціативою співпрацюють лише VARTA, GP и Watsons. Однак їм потрібне готове рішення щодо утилізації.

Які зауваження висловлюють ініціаторки ідеї

Для повноцінної утилізації елементів живлення потрібен спеціалізований завод. Крім того, кожен тип батарейок потребує окремого переробного заводу, як це практикується в Європі. Тому крім збору коштів на проект, потрібно також оцінити витрати на сортувальні лінії та на створення окремих заводів — а також розглянути варіанти співпраці із вже існуючими європейськими заводами. Сортування та переробка такого сміття має здійснюватися за універсальною процедурою, аби зменшити час та фінансові витрати.

Раніше ми розповідали вам про те, що ліцеїсти КПІ створилиЛіцеїсти КПІ створили робота-сортувальника робота-сортувальника, здатного сортувати різні види сміття.