Якщо ви ігровий розробник або видавець і хочете, щоб ми оглянули вашу гру, надсилайте ключ на [email protected].
Основні відомості про Star Wars Outlaws
- Дата виходу: 30 серпня 2024 (27 серпня з раннім доступом)
- Платформи: ПК, Xbox Series X|S, PlayStation 5
- Платформа огляду: Xbox Series S (ключ надано на огляд Ubisoft)
Дивний новий відкритий світ
Здавалося, що франшиза «Зоряні війни», якій уже понад 40 років, за цей час зуміла охопити більшість популярних жанрів відеоігор. Однак, як не дивно, цій сазі все ж бракувало одного вельми популярного в сучасній ігровій індустрії елементу — у гравців досі не було змоги досліджувати далеку-далеку галактику у форматі відкритого світу.
Виправити цей недолік у 2020 році вирішили в Ubisoft та запропонували Disney створити таку гру. Правовласники «Зоряних війн» швидко погодилися на ідею проєкту у відкритому світі про «космічних негідників» і робота над такою грою дісталася внутрішній студії Ubisoft — Massive Entertainment, яка уже мала досвід роботи з відкритими світами у The Division, але була б не проти розширити своє портфоліо, окрім сервісної гри у цьому жанрі, ще одним суто сюжетним проєктом після Avatar: Frontiers of Pandora.
В результаті вже у 2024 році ми отримуємо Star Wars Outlaws — першу гру у «Зоряних війнах», що пропонує нам можливість вільного дослідження галактики з деякими притаманними для Ubisoft рисами, яка також уміє вдало використовувати найкращий досвід своїх колег.
Звісно, що грою з відкритим світом сьогодні когось важко здивувати, і може видатися, що це сталося запізно. Та все ж, що пропонує нам у 2024 році Star Wars Outlaws, нумо розбиратися.
Про що Star Wars Outlaws
Події гри розгортаються між п’ятим та шостим епізодами кіносаги — «Імперія завдає удару у відповідь» та «Повернення джедая». Це час, коли Імперія посилює свій контроль над Галактикою після того, як зуміла оговтатися від грандіозної поразки, що їй завдали повстанці, яким вдалося знищити Зірку Смерті.
Такі часи звісно є «золотою добою» для різноманітних кримінальних елементів — особливо там, де «рука Імперії» не може встановити повноцінний контроль. Саме тому у віддалених кутках Галактики починають розквітати злочинні синдикати, що користуються вигодою, яку пропонує протистояння Галактичної Імперії та Альянсу повстанців.
У такому стані світу нам випадає змога зіграти за Кей Весс, «галактичну негідницю» на кшталт Гана Соло, що разом зі своєю вмілою та хитрою тваринкою Ніксом намагається вижити у злочинному світі Галактики — процес, який не має нічого спільного з законом.
З самого початку гри у Кей з Ніксом справи йдуть шкереберть. Вони потрапляють до ситуації, коли їм потрібно позбутися смертельної нагороди за свою голову, яку пропонує найпотужніший кримінальний синдикат після невдалої справи.
Водночас Кей не збирається просто відсиджуватися десь у тихому кутку, а готується здобути вічну славу, адже збирається здійснити найбільше пограбування, яке лише бачив кримінальний світ Галактики. Щоб провернути цю справу, їй у дусі фільмів «11 друзів Оушена» спершу доведеться зібрати команду таких же відчайдухів, як і вона сама.
У Massive Entertainment разом з Ubsioft нам відкривають світ небезпек і ризиків, який водночас наповнений можливостями для різноманітних «космічних негідників», які шукають своє місце під сонцем у буремні часи Галактичної Громадянської війни.
Відзначити можна лише те, що розробникам вдалося передати атмосферу фільмів про крадіжки та дух авантюрної космічної пригоди. Сама гра відчувається наче хороший «бойовичок», чи кримінальний трилер, який ви зібралися переглянути для відпочинку ввечері після важкого дня.
Відкритий світ далекої-далекої галактики
Як я уже відзначив, Star Wars Outlaws стане першою грою у франшизі, що матиме умовно відкритий світ. Звісно, що всю галактику розробникам охопити наразі не вдалося (це важко зробити навіть суто технічно). Тому нам підготували п’ять планет, які можна вільно досліджувати.
- Кантоніка з містом Канто-Байт, яке може бути відоме за фільмом «Зоряні війни: Останні джедаї»
Це місто, яке можна назвати аналогом галактичного Лас-Вегасу, де збираються усі багатії Галактики, щоб розважитися перегонами, ставками у різноманітних іграх та ін.
Саме тут народилася Кей Весс. У робітничому кварталі вона навчилася промислу злодійки, адже за усією пишнотою багатств Канто-Байт ховаються корупція та беззаконня.
- Тошара — місяць з сильними вітрами та просторою саванною.
Ця планета стала тихою гаванню для різноманітних негідників, які у тіні «мирної» планети займаються своїми незаконними промислами (контрабандою, торгівлею забороненими товарами та ін.)
- Кіджімі — планета вічної зими, непривітна до всіх своїх відвідувачів.
Клімат планети сильно відбивається й на її поселенцях, які теж не надто привітні до відвідувачів. Кіджімі є центром старого клану Ашіґа, що намагається втриматися «на плаву» серед більш молодих та енергійних конкурентів.
- Татуїн — піщана планета, відома усім, хто дививися «Зоряні війни».
Центр клану Гаттів, який вкритий пустелею, та є місцем, де збираються усі негідники Галактики, адже контроль Імперії над цими піщаними дюнами надто слабкий, щоб становити будь-яку загрозу.
- Аківа — світ наповнений джунглями, який з поміж усіх інших знаходиться під найбільшим контролем Імперії.
Саме тут можна знайти групу Повстанців, які на найлояльнішій до Імперії планеті продовжують свою боротьбу. Загалом це доволі дика планета наповнена власними природними небезпеками, окрім недоброзичливців, яких ви можете зустріти на своєму шляху.
Розробники вирішили урізноманітни процес дослідження планет та поділили їх на три умовні «шари», що мають свої особливості та небезпеки:
- Злочинний світ міста — місця можливостей, великої кількості людей та галактичних створінь, та звісно що небезпеки. У своїй тіні вони приховують «справжні справи», якими займаються кримінальні синдикати
- Світ за межами міських стін — місця свободи та дослідження, які водночас мають і свої виклики, адже «справжні справи» все-таки здійснюють на великих просторах планет
- Космос — ризиковані, незвідані місця, які дають нам відчути дух небезпечної Галактики за межами планет
Кожна доступна у грі планета має своє центральне місто, яке пропонує різноманітні активності. Тут можна взяти побічне завдання, щоб поповнити власний баланс кредитів або отримати цікавий апгрейд спорядження. Хочете розважитися — зіграйте партію у сабакк, але готуйтеся, що для гри потрібно багато кредитів, які не гарантовано, що повернуться до вас. Можна також знайти й автомати з галактичним відеоіграми. Відзначу, що це цілком цікаві міні-ігри, у яких можна «залипнути» й забути, що ви граєте у Star Wars Outlaws. Окремо можете зайнятися спортивними ставками, однак готуйтеся до того, що тут результати не будуть чесними.
До прикладу під час проходження гри ви будете натикатися на різноманітні нотатки розкидані по ігровій мапі. Серед них можна випадково знайти інформацію про те, яким буде результат наступних скачок. Згодом ви можете використати цю інформацію та поставити свої кредити на завчасно підлаштований результат й отримати гарне поповнення свого гаманця.
Також ви можете зводити Кей та Нікса до місцевої забігайлівки, щоб поживитися чимось. Варто додати, що споживання їжі у Star Wars Outlaws — це зовсім не коротка катсцена. Ваша трапеза — ціла міні-гра у якій вам потрібно контролювати дії Нікса та Кей.
У містах ви також знайдете торговців, яким можна продати різноманітне сміття або ж придбати потрібні для вас речі (покращення бластера, одягу та ін.)
Якщо ж вам наскучить сидіти в місті, тоді можна вийти за його межі та дослідити усі доступні простори. Відзначу, що вони доволі великі, однак помітно, що розробники підійшли до цього без фанатизму, і масштаб доступних локацій цілком помірний, аби не втомлювати вас подорожами.
Тут теж можна зустріти торговців, а також натрапити на небезпеку від мисливців за головами, які розшукують вас, або ж, якщо у вас не склалися відносини з імперцями, то неприємності будуть ще й від них. Також ви будете натикатися на різноманітні аванпости, традиційні для Ubisoft.
У Star Wars Outlaws досліджувати простори можна не лише на своїх двох, адже вам буде доступним спідер, який можна викликати у будь-яку точку в будь-який момент. Однак ви не зможете кататися на чужих спідерах як у GTA.
Сам спідер можна покращувати: робити швидшим, міцнішим, керованішим і так далі. Загалом цьому ви точно приділятимете багато уваги, адже пересування планетою загалом відбувається переважно за допомогою цього транспорту.
Один з найцікавіших моментів гри — те, що ми можемо без жодних проблем у будь-який момент без довгих підвантажень сісти у свій корабель та відправитися досліджувати космос.
Звісно тут у нас немає безшовного переміщення між планетами. Ми можемо по суті досліджувати лише орбіти планет та подорожувати на гіпершвидкості між ними. Хоча й цього цілком достатньо, адже ці локації наповнені різноманітними активностями. Втім, відчутно, що космос у грі є радше бонусом. На відміну від Starfield тут вам не потрібно ламати голову над роботою різних модулів свого корабля. Все просто — сів і поїхав.
Бої у космосі доволі прості та аркадні, і якщо ви — ветеран/-ка ігор по «Зоряних війнах», тоді вони вам нагадуватимуть Star Wars: Battlefront ІІ. Однак головне тут те, що вони виконують свою функцію — розважають гравця, якому від космосу потрібно лише «політати та постріляти».
Якщо ж вам хочеться симулятор космічних польотів та боїв тоді вже краще звернути увагу на Star Wars: Squadrons.
Досліджувати космос ми будемо на власному, чесно вкраденому кораблі «Першопроходець» (Trailblazer). Його, як і спідер, можна покращувати та кастомізувати під свої потреби.
Репутація, синдикати та Імперія
Система репутації була тим елементом Star Wars Outlaws, про який розробники нам постійно й доволі багато розповідали. Загалом це і є та частина гри, яка дає можливість відчути себе «космічним негідником».
Ви заробляєте репутацію поміж кримінальних синдикатів. Наприклад, робите послугу Гаттам і підвищуєте їхню довіру до себе — проте водночас це може погіршити ваші відносини з синдикатом Пайків, хоча і не обов’язково: все залежить від конкретного завдання.
Хороша репутація у синдиката дає вам доступ до його закритих локацій та кращих цін у торговців, що знаходяться на підконтрольній території певного синдикату. Також вона дає можливість отримати ексклюзивне спорядження. Водночас, якщо ваші відносини з кимось не склалися, тоді варто очікувати, якщо не проблем, то як мінімум прохолодного ставлення до себе на території, що контролює цей клан.
Загалом у грі не вийде бути прихильником лише однієї сторони. Вам всіляко дають зрозуміти, що ви у Галактиці маєте сподіватися лише на себе та обирати той варіант дій, який приносить вигоду саме вам.
Тому синдикати і робота на них — це лише інструмент, щоб заробити собі авторитет. Не варто прив’язуватися до якоїсь фракції, адже усі вони ставляться й до вас як до інструменту для вирішення своїх завдань, який можна потім просто використати й викинути.
Можу відзначити лише одне — цей елемент гри видався вдалим. Система репутації створює у грі відчуття того, що ви все-таки контролюєте історію Кей, попри те, що загалом сюжет є визначеним на догоду канону «Зоряних війн».
Кожного разу ви будете немов справжній авантюрист гадати — кого ж вам цього разу краще «кинути» задля покращення відносин з тим чи іншим синдикатом, що може принести більшу вигоду.
- «Червоне сонце» (Crimson Dawn)
Кримінальний синдикат, провідницею якого є Леді Кі’ра, котру ми вже бачили у фільмі «Соло» 2018 року (назва, яку ми використали, також є офіційним перекладом з фільму). Це доволі таємничий та непередбачуваний клан, що грає у доволі витончені ігри й ніколи не видає своїх справжніх цілей, що лише додає небезпеки, яку він несе, якщо перейти йому дорогу.
- «Синдикат Пайків»
Це старий та багатий кримінальний клан, для якого багато означають традиції та статус. Цей синдикат задіяний у всіх кримінальних справах у Галактиці, хоча основним заняттям є торгівля спеціями, контрабанда та рабська праця.
- «Картель Гаттів»
Відомий з фільмів синдикат під проводом Джабби Гатта, центром якого є планета Татуїн. Сфера діяльності Картелю це загалом зовнішнє кільце Галактики, де за відсутності Імперського закону головним є слово Джабби та його найманців. Представники цього синдикату — гангстери у його справжньому значенні, адже вони прямі у своїх діях, а жорстокість — лише один з багатьох інструментів діяльності.
- «Клан Ашіґа»
Спеціально створений для гри кримінальний синдикат, який має чітку ієрархію. Для цього клану багато значать поняття честі та відданості своїй спільноті. Водночас їхні погляди на життя визначають лише одним — наскільки ви корисні для спільноти.
- «Зерек Беш»
Синдикат, який буде за межами системи репутації, адже відносини Кей Весс не складуться з ним з самого початку.
Це дещо таємничий та водночас дуже багатий кримінальний клан, який на чолі з його керівником Сліро стане головним антагоністом гри. Загалом більше про цей синдикат варто уже дізнаватися з самої гри, адже це буде одна з постійних загроз для гравця, яка поступово насувається.
Імперія та система розшуку
Не варто забувати також, що все-таки Галактика знаходиться під контролем Імперії, і з її представниками нам теж доведеться зустрітися. Star Wars Outlaws має загалом схожу до серії ігор Red Dead Redemption систему розшуку.
Ви скоюєте якийсь злочин проти Імперії, і відповідно потрапляєте до списку розшуку. Більше злочинів означає лише вищу міру покарання за ваші дії. Якщо спочатку це може бути лише арешт, то згодом можна дійти до стадії «нейтралізувати небезпечного злочинця».
Як і в тій же Red Dead Redemption, якою розробники явно надихалися в цьому аспекті, ви можете «очистити» себе від розшуку просто ховаючись від Імперії, доки вона не забуде про вас, або можна піти шляхом підкупу та підкинути кілька кредитів корумпованому імперському офіцеру. Також можна просто «хакнути» імперський термінал та видалити з нього усю інформацію про себе.
Додам, що не кожне зіткнення з Імперією веде вас до автоматичного потрапляння до списку розшуку. До прикладу, у одній із випадкових подій на Тошарі я ненароком натрапив на перестрілку між піратами та штурмовиками. Звісно, останнім вдалося впоратися зі злочинцями, тож я зумів непомітно пробратися до табору піратів і викрасти усе їхнє добро.
Проте, виявилося, що я був не настільки непомітним, як мені здавалося, й імперці все ж встигли мене помітити. Я кинув кілька влучних пострілів у їхній бік, швиденько викликав спідер та як справжній космічний негідник накивав п’ятами світ за очі, щоб мене не встигли розпізнати та подати у розшук.
Загалом система розшуку є доволі стандартною та не пропонує якихось нововведень чи навіть «родзинок». У порівнянні з системою репутації вона виглядає слабко, адже не впливає ні на що, крім кількості перестрілок зі штурмовиками.
Атмосфера — є!
Можна відзначити, що розробникам вдалося передати дух оригінальної трилогії «Зоряних війн», яка відчувається саме як «космічна казка». Водночас це все приправлено також вайбами мультсеріалів за «Зоряними війнами» від Дейва Філоні з його різнобарвною та наповненою життям Галактикою та історією на кшталт фільмів про пограбування.
Саме дослідження у грі дійсно приносить задоволення, адже ви ніколи не знаєте, що чекає на вас на шляху. Ви дійсно відчуєте себе дослідником-авантюристом, який щоразу потрапляє у різноманітні ситуації або знаходить цікаві місця зі скарбами.
Водночас, якщо ви не знайомі з «Зоряними війнами», тоді ви зможете відчути атмосферу Mass Effect 2, де також потрібно бути свого роду поза рамками відомих фракцій та спілкуватися з різноманітними космічними негідниками у клубах з гучною музикою та заплутаних міських лабіринтах.
Що з приводу ігроладу
Дійсно імерсивний досвід
Розробники гри нам розповідали, що у підході до досвіду гравця з дослідженням світу великою мірою надихалися Ghost of Tsushima з її мінімалістичними інтерфейсом та підказками, коли гравців хотіли помістити до «фантазії», де кожен знайде щось своє.
Дійсно у Star Wars Outlaws нас не перевантажують різноманітними точками інтересу та деталізованою мапою. Нас занурюють до нового світу, де ми, як і у житті, маємо самі розібратися, куди заведе той чи інший шлях. В процесі розвідування мапи ми будемо натикатися на різноманітні схованки зі скарбами, чи натраплятимемо на випадкові події, які доволі органічно відбуваються.
Тобто ми маємо світ, але як його сприймете саме ви залежить лише від вас самих. Розробники дають гравцю можливість самому зрозуміти та пояснити усе, що його оточує.
Додам, що нас вирішили не перевантажувати зайвими подорожами та додали точки швидкого переміщення, які відкриваються вам, коли ви дістаєтеся певних місць. Жодних дій для їхнього відкриття вам робити не потрібно.
Star Wars Outlaws завжди вимагає від вас нелінійно мислити. До прикладу одне з перших ваших завдань буде пробратися до офісу Горака, лідера синдикату Пайків. Звісно, що просто так нікому невідому особу ніхто до нього не пропустить.
Тут уже гра одразу нам дає кілька варіантів для вирішення цієї проблеми: можна просто купити запрошення на зустріч з Гораком у незнайомця поряд, можна вмовити робітника, який ремонтує ліфт відчинити його, хоча тут варто буде знайти потрібну для нього річ. Найпростіше звісно буде знайти вентиляційну шахту та пробратися непомітно через неї. Проте тут потрібно буде відкрити її за допомогою своєї хакерської відмички.
Сама відмичка, якою ви доволі часто будете користуватися, працює як ритмічна міні-гра, де потрібно натискати кнопку в ритм зі стукотом замка.
Надалі ж уже на «базі» Пайків ви знову матимете велике різноманіття шляхів до офісу Горака до якого варто дістатися непоміченими і який саме шлях обрати залежить лише від вас та вашої уваги до деталей.
Скрадання як сенс життя
Загалом Star Wars Outlaws, хоча й не говорить нам про це прямо, але всім натякає на те, що це гра про скрадання. Наша героїня Кей Весс — не могутній джедай, а звичайна (хоча й доволі хитра) жителька Галактики, яка хіба що дещо краще середнього вправляється зі зброєю.
У грі ви не зможете створити «перекачаного» персонажа, який через годин десять вашої гри буде уже змітати усіх зі свого шляху. Вам варто усвідомлювати свій приземлений статус. Тому вирішення більшості питань потребуватиме радше скрадання, аніж шляху напролом з гранатою в одній руці і бластером в іншій.
Компанію у скрадані вам складатиме тваринка-компаньйон Нікс. Якщо у якийсь момент ви відчуваєте, що жодного шляху немає, невідомо як відкрити двері, чи пройти непомітно повз ворога — знайте, що у вас під рукою є Нікс, який це все допоможе вирішити.
У випадку з цим милим компаньйоном розробникам вдалося створити дійсно органічну синергію між Кей та Ніксом. Використання його допомоги ніколи не відчувається як щось нав’язане. Гра не тикає вас носом у те, що «ось тут розробники зробили так, щоб ви використали Нікса». Ви природньо приходите до того, що десь ним можна відволікти ворогів, тут він може непомітно відкрити двері, або ж просто обікрасти когось чи виконати якусь іншу дію.
Загалом ви доволі швидко зрозумієте, що будь-яка проблема, яка не має очевидного вирішення, насправді може розв’язатися за допомоги пухнастого Нікса.
Оскільки скрадання — все ж наш головний інструмент вирішення проблем, то варто й думати як справжній космічний негідник, для якого є лише одне золоте правило — не попастися. Тому вам доведеться швидко переналаштувати роботу свого мозку. Star Wars Outlaws потребує від вас нелінійного погляду на проходження. Зажди потрібно оцінювати усе, що вас оточує навколо та шукати найкращі шляхи до своєї мети.
Сама гра навмисно не балує різними розмітками й підказками (а якщо вони є, то ледве помітні, особливо якщо вимкнути жовті маркери в налаштуваннях). Ви маєте приглядатися до щілин, стін де можна кудись вилізти, чи можливості пересунути якусь автоматичну вантажівку, і поки вона буде рухатися, прикриватися нею.
Відчувається, що розробники дійсно продумали цей елемент, і в якийсь момент я навіть пригадав про існування такої ігрової серії від Ubisoft як Splinter Cell, хоча тут ми тут і не граємо за таємного агента.
Однак варто додати, що коли вам доволі часто доведеться скрадатися однією і тією ж локацією (до прикладу базою синдикату Гаттів), то ви уже на 2-3 раз буде собі цілком уявляти як саме потрібно її проходити, адже всі вороги будуть на тих самих місцях з тими ж самими заскриптованими шляхами. Тому це когось може й розчарувати.
Стріляти, чи не стріляти
У більшості випадків у грі ви маєте загалом дві опції — можна по тихому знешкоджувати ворогів або розстрілювати все, на чому стоїть світ. Хоча іноді є завдання, які можна пройти лише скрадаючись.
Якщо ви хочете тихого проходження, тоді ви можете акуратно підкрадатися до них та ззаду їх «вимикати». Для цього можна також використовувати Нікса, який може або відволікати противника або стрибати йому на лице тим самим даючи можливість добити ворога.
Загалом цей аспект у грі працює доволі добре і не потребує глибокого занурення.
Однак, якщо ви уже вирішили постріляти, тоді готуйтеся до того, що ваш стандартний набір зброї складається з бластера та гранат.
Це ще один аспект у якому розробники вирішили не створювати «перекачаного» персонажа. Ми маємо вірний бластер, до якого, немов джедай до свого меча, гравці почнуть відчувати прив’язаність. Його можна модифікувати, перемикатися між різними режимами вогню, які краще підходять до тих чи інших ситуацій.
Хоча бластер буде вашим єдиним вірним супутником, однак різноманіття відчути ви все-таки зможете. Можна підбирати зброю своїх ворогів та користуватися нею тимчасово, поки є набої.
Додамо, що у Кей Весс є здібність схожа до можливості з тією ж назвою з Red Dead Redemption, коли ви заповнюєте шкалу адреналіну та можете в уповільненому часі поставити мітки на ворогів, після чого ваш персонаж швидко та точно розправиться з ворогами.
Загалом самі бої та перестрілки у Star Wars Outlaws доволі аркадні. Гра не має системи укриттів, тому ви самі мусите шукати найвигіднішу позицію. Водночас гра не є звичним бойовиком, де на рівнях за кожним кутом вас очікує десяток ворогів. У цій грі це радше сутички, з яких вам в першу чергу треба вибратися живими, а не як Рембо готуватися рознести усю імперську базу вщент. Тож часто варто не соромитися і тікати чимдуж з невиграшної ситуації.
Відзначимо, що особливо на початку гри ви відчуватимете, що Кей має не надто великий запас здоров’я. Тоді уже дійсно стане зрозумілою уся важливість непомітного вирішення проблем, адже вороги доволі влучні у своїх пострілах. Саме тому вам доведеться звертатися за допомогою до експертів та трішки кастомізувати та покращувати своє спорядження.
Експерти та кастомізація
Розробники нам обіцяли, що гра отримає незвичну для останніх проєктів Ubisoft прогресію персонажа. У Star Wars Outlaws гравець автоматично не отримує очки досвіду, які потім перетворюється в очки навичок, що ви їх витрачаєте на нові можливості.
Щоб отримати покращення для спідера, корабля, бластера та свого одягу вам доведеться звертатися за допомогою до експертів. Однак вони не будуть вам доступні автоматично.
Експертів вам доведеться шукати у грі, адже вони теж не дуже хочуть бути відомим. Тому ви будете шукати підсказки, підслуховувати розмови інших персонажів, щоб дізнатися де знайти потрібну вам особу.
Загалом з експертами — доволі стандартний набір дій: пошук — отримання квесту від експерта, щоб він вам допоміг — власне, його допомога.
Відзначу, що особисто мене дещо розчарувала механіка з експертами. Я очікував, що у грі нам доведеться для кожного покращення отримувати квест для пошуку потрібних елементів, які потрібні для бластера, чи інших ваших речей. Однак це все відбувається лише з першим завданням від експерта, а надалі ви отримуєте чекліст, які потрібно виконати для подальшого апгрейду: стрибнути на спідері на 60 метрів, витратити 1000 кредитів у торговців і т.д.
Наприклад, один з експертів дає вам завдання викрасти його ж пристрій з імперської вентиляційної шахти. Я очікував, що це буде рівень, де доведеться скрадатися поміж штурмовиків, однак натомість вийшов доволі цікавий платформінг, де потрібно було дістатися до контрольної кімнати та хакнути комп’ютер.
У цьому випадку гра гарно зіграла на моїх очікуваннях та запропонувала зовсім не те на що я очікував, і не розчарувала. Проте такого хотілося б побільше.
З одного боку гра інтригує цікавими завданнями, але з іншого — потім вони перетворюються на просте вибивання потрібної статистики. Хоча варто зазначити, що масив квестів для власних апгрейдів міг би дуже втомити гравців. Тож розробники спробували віднайти баланс — «що занадто, то не здраво».
Сама кастомізація у грі доволі проста, і в більшості випадків ви будете робити це на автоматі. Тут не варто очікувати створення якихось білдів та чогось іншого. Ви просто можете переодягнути Кей у щось з більшим підсумком для гранат, ампул з бактою для лікування. чи більш міцний одяг, що дає броню.
Це ж саме стосується бластера, для якого можна відкривати різні режими вогню, що будуть потрібні для різних задач. Якийсь постріл краще працює проти дроїдів, якийсь — проти щитів. Загалом все просто, і голову собі ви точно не заморочите.
Як гра працює на Xbox Series S
Оскільки гру мені довелося оглядати на Xbox Series S, то хочеться також поділитися тим, як ця консоль справляється зі Star Wars Outlaws.
Загалом варто спершу усвідомлювати, що Series S все-таки є найслабшою некстген-консоллю, і відповідно очікувати від неї див не потрібно. Однак розробники зуміли добре оптимізувати гру, тож особисто мені не довелося стикатися з жодними проблемами.
Star Wars Outlaws на Series S здебільшого тримає стабільну частоту кадрів та працює лише в одному режимі, який з 30 FPS. Картинку можна порівняти з такою ж на ПК на низьких-середніх налаштуваннях, і загалом це не псує ігровий досвід.
Найгірше себе консоль поводить у випадку з водою. Видається, що вона у грі не те що на низьких, а на ультра-низьких налаштуваннях. Якщо говорити за гру в цілому, то просадок FPS дійсно немає, однак найважче Series S все-таки стає, коли ви наближаєтеся до водоспадів біля яких частота кадрів падає навіть нижче 20 FPS.
Гра моментами може дивувати своїм виглядом на Series S та демонструвати гарну картинку. Однак у інших моментах дещо важко справляється з промальовкою деяких динамічних текстур.
Можна говорити, що Xbox Series S у цілому справляється зі своєю роботою, і критичних проблем зі Star Wars Outlaws у неї не виникає, якщо ви зробите поправку на її можливості.
Отже, що таке Star Wars Outlaws
Star Wars Outlaws доволі важко описати у якихось конкретних рамках. Цю гру можна назвати сумішшю різноманітних досвідів, які раніше можна було побачити у Ghost of Tsushima, Red Dead Redemption, GTA, а у дечому навіть Mass Effect.
Може здатися, що гра не знає, чим вона хоче бути, адже пропонує доволі багато всього й одразу — це й екшн, і платформінг, і стелс, і дослідження відкритого світу та космосу та багато іншого.
Проте розробники зуміли грамотно вплести усі вдалі «фішки» різноманітних ігор з відкритими світами та подати це все під власним поглядом, що також вписується у всесвіт «Зоряних війн». Гра дійсно відчувається як справжній імерсивний симулятор космічного негідника, який береться за будь-яку ризиковану роботу, аби лише щедро оплачувалася кредитами.
Star Wars Outlaws — цілком дружня до гравців, які зовсім не знайомі зі всесвітом «Зоряних війн». Можна сказати, що розробники взяли цю франшизу та викинули з неї Скайвокерів, джедаїв, ситхів, і використали сетинг для створення власної кримінальної історії в дусі фільму «11 друзів Оушена», яким довелося потрапити до далекої-далекої галактики.
Star Wars Outlaws вміє розважити та не надокучати, і це її великий плюс. Гра відчувається наче класичний бойовик, який ви вмикаєте, щоб відпочити та не напружуватися. Вона навряд чи може заслуговувати на звання «Гри року», однак точно подарує масу задоволення та гарно проведених годин і якщо ви фанат «Зоряних війн», то будьте певні — Disney з допомогою Ubisoft у цьому випадку вас не підвели.
Якщо ж ви не маєте особливих почуттів до франшизи, тоді можете зачекати і взяти гру на хорошій знижці, яка традиційно для проєктів Ubsioft доволі швидко з’являється.