Реклама

📵 Чи можна справді заробити в Roblox?

Čytaty latynkoju
📵 Чи можна справді заробити в Roblox?
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 📵 Чи можна справді заробити в Roblox?
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Roblox — це віртуальна платформа, де користувачі можуть самі створювати власні ігри та грати у проєкти інших людей. У грі існує величезний каталог, серед якого ви можете обрати чиюсь гру та зайти в неї. Така собі рання версія метавсесвіту.

З 2006 року Roblox вже набрав понад 200 млн користувачів, і значна кількість серед них — діти. Приблизно 75% американців віком від 9 до 12 років мають обліковий запис у Roblox. Навіть творці платформи визнають, що їхня місія — дати можливість дітям створювати ігри для інших дітей, тож фактично саме маленькі майбутні геймдевелопери є цільовою аудиторією платформи.

Створювати ігри для Roblox можна за допомогою Roblox Studio – такого собі «будівельного майданчика», де компанія надає набір різноманітних безкоштовних інструментів, з якими розробники можуть створювати власний ігровий контент: від звичайних предметів для кастомізації до власних повноцінних ігор.

У таких розробників є два варіанти використання платформи. Один — це гратися з Roblox Studio абсолютно безкоштовно, експериментувати з інструментами, придумувати механіки та тестувати їх на аудиторії. Це може бути дуже корисним для тих, хто пов’язує своє майбутнє з геймдизайном та хоче потренуватися у створенні власних ігор.

Але також Roblox дозволяє розробникам заробляти на своїх іграх для платформи і дуже заохочує їх це робити. Для того, щоб почати отримувати реальні гроші, юному геймдизайнеру потрібно лише зрозуміти, що він хоче продавати, і налаштувати відповідні ціни.

Ігровий контент (як предмети, так і доступ до ігор) торгується за спеціальну внутрішню валюту — «робакси», які гравці купляють за реальні гроші. Коли гравець витрачає робакси у грі, сума ділиться між розробником та Roblox, а згодом розробник може здійснити зворотній обмін робаксів на реальні долари і отримати їх, скажімо, на свій PayPal.

Звучить непогано: роби ігри для платформи, отримуй робакси, міняй їх на гроші — буквально робота мрії. Та чи так це насправді?

Ігровий журналіст та автор ютуб-каналу People Make Games Квентін Сміт дослідив як працює економіка Roblox насправді і дійшов невтішних висновків: заробляти гроші в Roblox дійсно можливо, та виплати, якщо й будуть, не відповідатимуть ані очікуванням, ані кількості зусиль та часу, які ви витратите на створення гри.

Ми переповідаємо найголовніше з відео, яке ви можете подивитися його в оригіналі за посиланням (англійською мовою).

Отже, ви створили гру і хочете на ній заробити

В першу чергу вам потрібні гравці, які й платитимуть робакси за ваш контент. На перший погляд, з колосальною аудиторією Roblox знайти їх не видається проблемою. Та насправді каталог ігор Roblox містить сотні тисяч проєктів, і потенційним гравцям знайти саме ваш серед них майже неможливо. Навіть розділ каталогу, де мали б показуватися нові та перспективні ігри, побудований так, що там відображаються лише вже популярні ігри, що мають по декілька тисяч гравців.

Але є вихід: можна купити рекламу свого проєкту на офіційному рекламному майданчику за робакси. А перед тим робакси треба купити у самої Roblox за реальні гроші. Хоча перше розчарування вже прийшло, ви все ще під враженням від роблоксових обіцянок прибутків за створення ігор, тож гадаєте, що ці відносно невеликі витрати точно окупляться.

Гра стала популярною

Припустимо, що тим чи іншим чином ваша гра таки знайшла свою аудиторію, і гравці починають витрачати свої гроші у вас: купляти предмети чи платити за доступ до гри — це ви вирішуєте самі.

Roblox з кожної робакс-транзакції бере 30%. Тобто, якщо ви продаєте ігровий предмет за 1000 робаксів, то реально отримаєте лише 700. Це чесно: врешті решт, всі інструменти та хостинг вашої гри вам надали безкоштовно. Тим паче, що так ви отримали свій перший заробіток, який можна обміняти на реальні гроші. Ура!

Як вивести робакси з Roblox

Щоб взагалі мати можливість виводити гроші з Roblox, вам необхідно оформити преміум-передплату. Це коштує приблизно $5 на місяць. Далі ви стикаєтесь з тим, що мінімальна сума для обміну — 100 000 робаксів.

Нарешті ви накопичили цю величезну суму, заходите до свого особистого кабінету, натискаєте кнопку Cash Out і бачите несподіваний обмінний курс: за свої 100 000 робаксів ви отримаєте лише… близько $350, тоді як для того, щоб придбати ці ж 100 000 робаксів, гравці витратили до $1250. Непоганий спред між купівлею та продажем, чи не так?

Roblox заліз до вашої кишені двічі

Спочатку, взявши 30% з транзакції, а потім ще й обмінявши те, що у вас залишилося, за грабіжницьким курсом. А висока мінімальна сума обміну разом з таким курсом мотивує багатьох розробників радше не виводити їх і витрачати на платформі (наприклад, для реклами наступних ігор), тобто залишати реальні кошти на банківських рахунках Roblox.

Крім того, не забувайте, що компанія також взяла з вас гроші за рекламу (без неї аудиторію набрати практично неможливо, та навіть з нею цей процес більше нагадує лотерею), а також за преміум-передплату.

А як на інших платформах?

З урахуванням всіх операцій, Roblox залишає розробникам контенту для своєї платформи лише 24,5%. Фактично розробники отримують навіть менше — адже ще є комісія платіжних систем.

Варто також зазначити, що всі інші платформи, де можна розміщувати ігри, також надають різні безкоштовні інструменти для просування, чого не дає Roblox.

При цьому, Roblox — це фактично робота

Процес створення ігор для Roblox, хоча і є в певних аспектах простішим за класичну ігрову розробку, та все ж вимагає певних навичок: зокрема, й у написанні коду на унікальній мові програмування Lua, яку потрібно вивчити. Lua застосовується лише у Roblox, тож оволодіння нею мало де допоможе поза межами цієї екосистеми — на відміну від будь-якої іншої мови.

Розробка невеликої гри займає приблизно місяць, а якщо ви хочете створити щось більш значне (адже великі ігри заробляють більше), то вам знадобиться щонайменше декілька місяців чи навіть більше.

Враховуючи, що Roblox активно рекламує розробку ігор дітьми (і навіть створила спеціальні матеріали для вчителів, які могли б розповісти про це своїм учням у школах), вся ця історія знаходиться на межі експлуатації дитячої праці. А ще може завдати шкоди дитячому ментальному здоров’ю, адже невдача власної гри навіть для дорослого серйозний моральний виклик, що казати про дитину.

Куди ще далі?

Після виходу цього відео компанія Roblox зв’язалася з паном Смітом і почала вимагати видалити ролик. Журналіст відповів новим розслідуванням, де розповів про те, що крім сумнівної бізнес-моделі, платформа страждає на типові хвороби будь-якої сучасної онлайн-гри, з якими адміністрація бореться недостатньо.

  • Відсутність регулювання

Авжеж, ідея «діти розробляють ігри для дітей» могла працювати лише в ідеальному світі. В реальному житті над іграми для Roblox стали працювати цілі команди розробників, аніматорів і дизайнерів на чолі з менеджерами. Roblox відмовляється брати відповідальність за цей ринок, хоч якось його регулювати і контактувати з розробниками. На платформі немає жодної інфраструктури для студій, що призводить до численних випадків шахрайства підрядників і замовників.

  • Модерація і дитяча безпека

Оскільки основна аудиторія гри — це діти, авжеж, у Roblox є випадки, коли вони зустрічаються з дорослими, що не бажають їм добра. Попри безліч скарг, в багатьох випадках акаунти порушників порядку не видалялися, а компанія продовжувала заробляти на продуктах, що ті розробили.

— Ти справді не вмієш читати (правила — ред.) і не бачиш «не роби цього»?
— 🤷🏻‍♀️
— Все, що я кажу, то це доволі дивно як на дорослого чоловіка жартувати про педофілію
— Якщо чесно, мені все одно

  •  Заохочення дітей до витрат справжніх коштів

Діти часто безвідповідально ставляться до грошей. Якщо на інших платформах достатньо заблокувати можливість проведення платежів, то тут навіть не потрібна мамина кредитка — діти заробляють гроші прямо в грі і там же їх витрачають, попри можливість вивести у готівку. Такі дії заохочуються, а самі транзакції здійснюються у два кліки. На всі питання щодо коректності такої стратегії Roblox відмовляється відповідати.

  • Чорний ринок

Через великі проценти, які забирає Roblox, юзерам легше створити платформи, де вони зможуть займатися комерцією без посередників. Разом з тим, як і на будь-якому чорному ринку, там процвітає шахрайство і легко можна втратити гроші та ігрові предмети. Roblox не бореться з цим явищем і не бере відповідальність за такі випадки.

***

Як бачимо, попри чудову ідею — діти навчаються робити ігри та заробляють на цьому з малого віку — реальність виявилася значно більш цинічною. Ринкова капіталізація Roblox на момент публікації цього тексту складає майже $60 мільярдів, а статки її співзасновника та CEO Девіда Башуцкі оцінюють у $8,4 мільярда.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...