Реклама

На якій платформі краще створювати мобільну гру: 3 кращих рішення в 2021–2022

Čytaty latynkoju
На якій платформі краще створювати мобільну гру: 3 кращих рішення в 2021–2022
  1. Головна
  2. Ігри
  3. На якій платформі краще створювати мобільну гру: 3 кращих рішення в 2021–2022
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Створення мобільної гри складається з кількох етапів, до яких входить пошук ідеї, складання концепту, прототипування, тестування тощо. Але одним з головних пунктів є вибір рушія. Якщо від самого початку обрати правильне ПО, як це було зроблено командою Voki Games при створенні гри Manor Matters, то вдасться отримати широкий набір інструментів для реалізації всіх творчих і технічних планів.

Як же вибрати відповідну платформу серед великого списку варіантів? Наприклад, для простих 2D платформерів та спейс-шутерів буде достатньо простого рушія, який легко освоїти початківцям-розробникам, а ось для масштабної стратегії знадобиться потужніший інструмент з широким функціоналом. Пропонуємо розглянути три провідні платформи для розробки мобільних ігор у 2021–2022 роках.

Unity

WDHx5SSKZJ3dgKA5nvy4AWfFJnxhD2VCn_9CLy_usguEEKx7Xh-8mmBt4FwPgP4GjEn9kz10STO1FQviJwoHZ-v5XMeoB0WjwyDa2GGjAJcBEzdvg4p48nB-Y_SDClSoe_h3FfnC=s0

Універсальний та найпоширеніший рушій мультиплатформових 2D і 3D ігор не тільки для мобільних проєктів, але і під Windows, ПК, консолі. На ньому створено безліч світових бестселерів, таких як Angry Birds 2, Pokemon GO, Hearthstone.

Додатки пишуться мовою програмування C #, є підтримка JavaScript, для розрахунку фізики використовується NVIDIA PhysX. Для новачків є плагіни, які дозволяють робити ігри без написання коду. Готові програми підтримують DirectX і OpenGL.

Unity дозволяє користуватися певним набором інструментів безплатно, але для публікації потрібна підписка. Нова версія рушія отримала Rendering Pipeline для створення ААА проєктів.

Construct 3

0XL0YXhEwBdyooeovlZBK7My60gMHxvFtk9c0X5KNt7gUjtkavZQMuo-uHkPY2gu8AGD3deHRSHLm_7GgaglHM-dT9-IV0DQ_njaAQkZPUYtzvETQbIcf6TqsbALa3P7WdV77-gE=s0

Краще рішення для початківців та інді-розробників. Це двигун з готовими шаблонами, без необхідності прописування коду. На ньому створюються різні казуальні ігри: ранери, клікери, головоломки. Його не треба завантажувати — достатньо відкрити в браузері. Якщо у вас на думці багато креативних ідей, але мало навичок програмування, то Construct 3 — якнайкраще рішення для реалізації стартапу. На ньому працюють такі ігри, як Lunar Mission, Beast Attack і безліч інших.

Головна перевага цього рушія — простота й доступність в освоєнні, внаслідок мінімального графічного навантаження, ігри запускаються на ранніх версіях Андроїд. З недоліків — обов’язкове підключення до інтернету, створювати можна тільки двомірні гри.

Corona

qRQLegSOjqaLahv9T3IjUn421NQM5s-CqRrFMNpjqQtWPY_xWzL0BuenBfdNaDeBcdm_GcI2LtyM5Da8Ptg8ZQf1dOeQGIVilzhH0q895VPINdoNhWrw6D34bcOwHCiuDL_r9H-g=s0

З недавніх пір повністю безплатний мультиплатформенний рушій, що підтримує мову програмування Lua. Призначений для створення 2D таких ігор:

  • ізометричних;
  • платформерів;
  • шутерів.

Найбільш відомі мобільні ігри, створені на Corona — це Angry Birds, Cut The Rope, Game Of Sultans.

До переваг належить відкритий доступ через припинення існування власника. Але це ж можна віднести й до мінусів, оскільки техпідтримка в такому разі також цілком відсутня.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...