Міністерство юстиції США судиться з TikTok за те, що він нібито дозволяв дітям до 13 років створювати облікові записи без дозволу батьків.
Крім того, відомство стверджує, що TikTok «свідомо впустив дітей на свою платформу через «дитячий режим», зібрав їхню інформацію та не видалив їхні облікові записи на прохання їхніх батьків». Це в США вважається порушенням Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA).
У TikTok дійсно є «дитячий режим» — коли користувач віком до 13 років вводить свій вік у програмі, йому пропонують обрати ім’я користувача, яке не містить особистої інформації. В цьому режимі діти не можуть завантажувати відео, але вони можуть переглядати контент.
Основною скаргою Мінюсту США стало те, що застосунок не повідомляв батьків про реєстрацію підлітків, як мав це робити згідно з COPPA. Відомство також стверджує, що TikTok зібрав певну особисту інформацію про них у рамках процесу реєстрації, як-от унікальні дані про пристрої та IP-адреси.
Натомість представник TikTok Алекс Хаурек заявив, що компанія не погоджується з заявами Міністерства юстиції.
Ми пишаємося нашими зусиллями щодо захисту дітей і продовжуватимемо оновлювати та вдосконалювати платформу. З цією метою ми пропонуємо досвід, який відповідає віку, із суворими заходами, завчасно видаляємо ймовірних неповнолітніх користувачів і добровільно запустили такі функції, як обмеження часу використання екрана за замовчуванням, сімейний контроль тощо.
Алекс Хаурек
Зазначимо, наразі про TikTok йде ще більший суд — платформу можуть вже найближчим часом повністю заблокувати в США. Раніше ми розповідали, що TikTok подав до суду на уряд США, щоб скасувати закон про заборону платформи.