Регулятор США рекомендував уряду країни подати позов на Adobe через приховані платежі у програмному забезпечені та відсутність чітких умов скасування передплати на сервіси компанії.
Після цієї рекомендації Міністерство юстиції США подало судовий позов на компанію, яка займається розробкою комп’ютерного програмного забезпечення. У скарзі відзначається, що компанія «завдала шкоди споживачам, підписуючи їх на свій стандартний, найприбутковіший план передплати без чіткого розкриття важливих умов плану».
Міністерство юстиції також звинувачує Adobe у тому, що компанія не повідомляла своїм користувачам про те, що річна передплата зі щомісячним платежем була насправді річною угодою за розірвання якої вони отримають високу плату. Таким чином уряд США відзначає, що це була своєрідна пастка від компанії для своїх споживачів, що «утримувала клієнтів».
Adobe звинувачують у тому, що коли клієнти намагалися скасувати свою передплату, тоді з боку компанії виникали різноманітні проблеми, що перешкоджали цьому процесу.
Відзначається, що сама процедура була доволі заплутаною, сама компанія створювала різноманітні перешкоди, коли до прикладу, користувачам обривали телефонні дзвінки або чати. Відповідно клієнтам доводилося знову проходити усі процедури та повторно підтверджувати причини свого звернення представникам Adobe.
Adobe заманила клієнтів у пастку річної підписки за допомогою прихованих платежів за дострокове розірвання та численних перешкод для скасування. Американці втомилися від того, що компанії приховують правду під час оформлення підписки, а потім створюють перешкоди, коли вони намагаються її скасувати. FTC продовжить працювати над захистом американців від цих незаконних бізнес-практик.
FTC
Нагадаємо, що Adobe відповідає за створення та роботу таких популярних програм як Photoshop, Illustartor та ін. Загалом компанію користувачі уже доволі тривалий час звинувачували у доволі складній схемі зі скасуванням передплати на використання усіх функцій у її продуктах. Однак лише зараз за справу уже взявся уряд США, задля дотримання прав споживачів.
Чи вплине розгляд цієї справи та її можливе позитивне рішення на користувачів продуктів Adobe за межами США невідомо.
Також раніше Adobe відмовилася від придбання Figma за $20 млрд після суперечок з регуляторами у Європі та Великій Британії.