Компʼютерний клуб. Для багатьох це поняття залишилось десь у 2000-их, а для більшості молодших геймерів – це легенда, про яку так любить розповідати старший брат.
У період свого розквіту компʼютерні клуби були чи не єдиною можливістю взагалі пограти в ігри. На початку 2000-их мати вдома персональний компʼютер було розкішшю, це вже не кажучи про ігрові консолі. Домашній інтернет теж бажав бути кращим: стандартна для тих часів швидкість 56 кбіт дозволяла хіба що перевіряти пошту та завантажувати невеликі файли. Про онлайн ігри мова йти не могла.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2023/10/cs2-97-scaled.jpg)
Для мене саме компʼютерний клуб став тим місцем, де я й почав грати. Досі памʼятаю, як спробував запустити Warcraft 3, але не розібрався з керуванням і просто дивився на дерево нічних ельфів. Потім вже в університетські роки були й нічні посиденьки (існував спец тариф на ніч, його перевага була як і в ціні, так і в тому, що можна було всю ніч фармити мурлоків в World of Warcraft).
Поступово і компʼютери, і швидкісний інтернет ставали дедалі доступнішими, і більшість казуальних геймерів перемістилися в комфорт власних квартир. Ті, хто залишилися ж, вимагали покращення як і ігрового заліза, так і сервісу. Компʼютерні клуби почали трансформацію, яка триває й нині.
Саме на відкритті (а точніше «перевідкритті») такого клубу я й побував на цих вихідних. Історія CyberZone by LEGION розпочалася ще в далекому 2002 році. Розташований в самому центрі Києва під Бесарабською площею, клуб пережив не одну трансформацію, кризу 2008 року, COVID та початок повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Це як мінімум викликає повагу. Тут починали свої карʼєри десятки кіберспортсменів та команд, про s1mple я думаю чули навіть люди далекі від Counter-Strike, а після закриття Kyiv Cyber Arena – CyberZone by LEGION можна вважати наступним центром київського кіберспорту.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2023/10/cs2-8-scaled.jpg)
Новим партнером CyberZone стала компанія Lenovo, завдяки якій вдалося повністю модернізувати ігрове залізо – як компʼютери, так і монітори. Місцевими залишилась лише периферія – механічні клавіатури, мишки з непоганим відгуком та зручні ігрові крісла. Зі слів представників компанії вони планували цю колаборацію ще до повномасштабного вторгнення, і ось лише зараз змогли завершити проєкт.
Не буду вдаватися в деталі конфігурацій, але сьогодні – це єдине місце такого формату в Києві, де можна пограти на новій GTX 4080 з 360 кадрами на секунду (технічно можна й більше). Цього достатньо, щоб ви зрозуміли, що ваші програші в Counter-Strike – це проблема вміння, а не обладнання.
Але якщо серйозно, то перше, на що я звернув увагу – це компактний та симпатичний корпус компʼютерів LEGION. Відразу виникло питання щодо охолодження, але представники бренду запевнили, що охолодженню в LEGION приділили особу увагу. Монітори хоча й мають роздільну здатність FullHD, але частота оновлення екрана та матриця дуже якісно передають зображення. Оперативної памʼяті в 16 Гб буде достатньо для більшості ігор. Керують цією начинкою процесори Intel 13 покоління.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2023/10/cs2-85-scaled.jpg)
В Cyberpunk 2077 я зміг досягнути понад 120 кадрів в секунду з увімкненим трасуванням променів та налаштуваннях ультра-графіки. Counter-Strike 2 грається чудово – і хоча для мене це був в основному досвід переглядання екрана статистики – гості-кіберспортсмени були задоволенні швидкодією та стабільністю роботи. В простіших для графічного адаптера іграх показник кадрів в секунду значно перевершував частоту оновлення монітора – я бачив цифри й в 400, і в 500 к/c. Загалом такої конфігурації достатньо, аби з комфортом грати в усі сучасні ігри при на максимальних налаштуваннях графіки.
В той же день пройшов перший в Україні та світі офіційний турнір по Counter-Strike 2, реліз якої відбувся 27 вересня. Там взяли участь ігрові журналісти, стрімери та кіберспортсмени. Звичайно, що враховуючи різницю у вмінні між учасниками (я проходив навчальну місію за пʼять хвилин до початку турніру), формат проведення був доволі казуальним. Переможець отримав ноутбук LEGION, ще один ноутбук розіграли серед усіх учасників турніру.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2023/10/cs2-161-scaled.jpg)
CyberZone by LEGION вже запланували декілька ігрових активностей на цей місяць. Це і турніри по CS2, так і по іншим дисциплінам – Valorant, Dota 2.
Календар турнірів в клубі CyberZone by LEGION.
- 14 жовтня – Valorant 5×5 mixcup
- 15 жовтня – Dota 2 5×5 mixcup
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2023/10/cs2-56-1-scaled.jpg)
У кожному з турнірів передбачений грошовий приз та можливість виграти ноутбук Legion Slim 5i. Більше інформації про турнір за посиланням.
Більш казуальним гравцям клуб пропонує декілька ігрових зон – від стандартної з LEGION на базі GTX 3060 Ti до VIP – з LEGION та базі GTX 4080. Тут можна пограти в будь-що зі своєї бібліотеки – навіть якщо гра не встановлена, то завантаження займе лічені хвилини (один з клієнтів якось прийшов зі своєю флешкою з Lineage 2 – адміни допомогли встановити). Є декілька зон з ігровими консолями, снеки та напої аби тримати себе в тонусі під час ігрових сесій. Ціни – від 60 до 150 грн за годину в залежності від конфігурації, знижки починають діяти від 3 годин. Також є абонементи на день (до 22:00) – 500 грн для конфігурації з 3070 та 1000 грн у VIP зал.
Якщо колись компʼютерний клуб – це було єдине місце, де можна пограти хоть в щось, то сьогодні – це можливість соціалізуватися, знайти партнерів для гри (і нехай це буде для одної-двох ігрових сесій) та перевірити в дії надпотужне ігрове залізо. І хто знає, можливо наступною кіберспортивною зіркою CyberZone станете саме ви.