За різними дослідженнями, понад 10% населення планети страждає на мігрені, при цьому здебільшого жінки — у США понад 17% жінок заявили, що переживають ці болі (проти лише 5% чоловіків).
До цього часу науковці б’ються над з’ясуванням причини, що викликає мігрені, і ось днями було зроблено важливий крок у вірному напрямку. Дивіться як виглядає мозок з мігренями на знімку 7T MRI — відносно нової технології, якій усього кілька років:
За допомогою знімку МРТ ультрависокої чіткості науковці виявили більшу кількість збільшених периваскулярних просторів у пацієнтів з мігренями порівняно зі здоровими людьми. Це невеличкі кишені, наповнені рідиною, які можуть свідчити про пошкодження мікросудин мозку. Найбільш яскраво вони помітні у зоні напівовального центру, там де знаходиться біла речовина.
У дослідженні взяли участь 20 людей, 10 з яких страждають на хронічну мігрень, а ще 10 — повідомляли про епізодичні болі з «аурою» (візуальним ефектом, що супроводжує мігрень, коли людина бачить плями світла та чує дзвін у вухах). Для порівняння науковці також дослідили мозок п’яти здорових людей однакового віку.
В обох групах мігрені команда виявила більшу кількість збільшених периваскулярних просторів. Ці простори були найбільш помітними в напівовальному центрі, центральній частині білої речовини мозку.
За словами науковців периваскулярні простори є частиною системи очищення рідини в мозку і якщо дослідити те, як вони пов’язані із мігренями, можна буде точніше встановити виникнення головної болі.
Наразі точна причина появи мігрені невідома. Існує теорія, що вона може передаватись генетично й з часом розвиватись. Вважається, що мігрень вражає близько 12% населення, і жінки частіше повідомляють про це, ніж чоловіки. За оцінками, приблизно від 1% до 2% населення страждає від хронічної мігрені або періодів головної болі, які виникають щонайменше 15 днів на місяць.