Реклама

🏆 У Харкові вперше пройшов хакатон NIX.DESIGN.FIGHT! для дизайнерів: як це було

Čytaty latynkoju
🏆 У Харкові вперше пройшов хакатон NIX.DESIGN.FIGHT! для дизайнерів: як це було
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🏆 У Харкові вперше пройшов хакатон NIX.DESIGN.FIGHT! для дизайнерів: як це було
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Беремо папір, пінопласт, дріт та пластилін і починаємо творити… Ні, це не шкільне заняття з праці. Так розпочався хакатон для дизайнерів NIX.DESIGN.FIGHT! Захід подібного формату вперше у Харкові провела IT-команда NIX. Хакатони вже давно стали звичним форматом змагань для розробників. Але й дизайнерам хочеться покращити свої навички і спробувати себе у чомусь новому.

Як пройшла «битва» дизайнерів і чим був корисний івент — розповідаємо детальніше.

Чому обрали формат хакатону?

На незвичайний формат заходу організаторів надихнула комп’ютерна гра Mortal Kombat. Згадки про неї можна було побачити й у назві команд, й в оформленні локації. На локації навіть був гонг — як на справжньому батлі!

Перед учасниками постало завдання: створити з підручних матеріалів арт-об’єкт, розробити сайт для нього і презентувати свій проєкт журі — дизайнерам NIX.

Охочим взяти участь у змаганні організатори до початку хакатону запропонували виконати тестове завдання. За його результатами, до івенту долучилися 45 найсильніших «бійців». Серед них студенти ХНУ імені В. Н. Каразіна, Харківської академії дизайну, ХНУМГ імені О. М. Бекетова та з профільних факультетів інших університетів Харкова. Чимало було й професійних дизайнерів. Так само як і початківцям, їм було цікаво отримати унікальний досвід. А де, як не на подібних заходах, можна втілити в життя будь-яку нестандартну ідею?

До того ж, дизайнерам завжди хочеться покращити свої вміння. Наприклад, як певний образ перетворити на фізичний об’єкт і перенести його на екран комп’ютера? Чи як вразити аудиторію своїм арт-проєктом? Учасникам хакатону у нагоді стали вміння працювати у графічних редакторах, ораторські здібності і, звісно, жага до перемоги.

9 стихій — 9 команд — 6 годин до переможного гонгу

За легендою Mortal Kombat, кожна команда представляла одну з дев’яти стихій. Залежно від того, до якої стихії належала команда, потрібно було створити арт-об’єкт і сайт для презентації результату роботи.

Лунає перший гонг — бійці вмить беруться за матеріали і починають майструвати свої майбутні шедеври з пластиліну, дроту, паперу та пінопласту. Далі незвичайні образи фотографують із різних ракурсів, щоб у вигляді тривимірного зображення помістити на сайті, теж створеному командами під час хакатона. На виконання всіх завдань відводилося 6 годин.

Мистецький антураж створювала і локація — галерея «ЄрміловЦентр». Учасники надихалися і творили серед робіт харківського художника Гамлета Зіньковського. Після закінчення заходу Гамлет провів для усіх авторську екскурсію.

Журі було приємно вражене технічними навичками учасників та їх продуктивністю. Усього за 6 годин їм вдалося спрацюватися й показати високі результати. Хоча ще вчора багато хто з них не знав одне одного. Усі ґрунтовно підійшли до захисту своїх арт-об’єктів. Хтось вразив аудиторію якісним і незвичайним дизайном сайту, хтось — навіть створив анімації.

Переможці NIX.DESIGN.FIGHT! отримали квитки на найбільшу в Україні конференцію для дизайнерів KRUPA 2022

Квитки на дизайнерську конференцію KRUPA отримали головні переможці хакатону. За друге місце призерів нагородили річною підпискою на відеобібліотеку Projector та сертифікатами на купівлю книг про візуальну культуру. Бронзові переможці також отримали підписку на лекції Projector.

Культура дизайну в Харкові все ще формується, говорять організатори. Однак подібні заходи — це вже значий, корисний внесок у розвиток цієї сфери. Тим часом у NIX вже міркують над новими івентами для дизайнерів і переконують: далі буде ще більше креативу, драйву та користі.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...