Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон представив законопроєкт, який зобов’язує соцмережі розкривати данні про особистість інтернет-тролів та людей, які провокують цькування й розповсюджують дезінформацію у мережі, передає The Guradain.
Австралійці заслуговують на безпеку в інтернеті, особливо наші діти та жінки, які часто стають об’єктами онлайн-зловживань. Соціальні мережі занадто часто можуть бути прихистком боягузів, де анонімні тролі можуть знущатися, переслідувати та руйнувати життя без наслідків
Скотт Моррісон, прем'єр-міністр Австралії
Згідно з документом, люди, які стали жертвами тролів у соцмережах, зможуть отримувати судові накази, що дозволять отримати інформацію про кривдників та тих, хто зробив на них наклеп. Якщо адміністрації сервісів не зможуть цього зробити, їм доведеться самим відповідати за наклеп — сплатити штраф.
Натомість навіть у самому австралійському уряді є сумніви щодо цього законопроєкту. Відтак Комісарка з Джулі Інман Ґрант зазначила, що реалізувати таку ідею буде досить складно, оскільки соцмережам буде дуже важко ідентифікувати своїх користувачів, особливо, коли за деякими з них може бути декілька облікових записів.
Також варто зазначити, що це вже не перша спроба в Австралії боротися з коментарями в соцмережах. У вересні цього року Вищий суд Австралії ухвалив документ, за яким австралійські ЗМІ несуть відповідальність за коментарі у Facebook.
Причиною цього стала історія Ділана Воллера. У 2016 році видання ABC показало сюжет, як його утримували у місцевій виправній установі. У матеріалі показали світлини з соцмереж Ділана й через це на його особистих сторінках почало збиратись багато людей з негативними коментарями.
Після того, як хлопець вийшов з установи, він подав позов на низку видань й у країні прийняли відповідний закон.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: