Nvidia анонсувала платформу під назвою Omniverse Avatar. Платформа об’єднує різні технології компанії, такі як розпізнавання мови, синтетичне мовлення, відстеження обличчя, 3D-анімацію та інші, аби створювати аватарів — спеціальних агентів, які можуть виконувати певний спектр завдань.
Так, в рамках однієї демонстрації Nvidia показала цифровий кіоск з віртуальним асистентом, який допомагає парі розібратися з меню ресторану.
Асистент розпізнає обличчя людей, які роблять замовлення, підтримує зоровий контакт, а також живий діалог зовсім як реальна людина. Щоправда, такий аватар має затримку у 2 секунди, що може розчарувати покупців у реальному житті. Втім, це лише початок, чи не так?
В іншому демо компанія показала свого CEO Дженсена Хуанга у віртуальній реальності. Віртуальний Хуанг відповідає на питання людей про зміну клімату, виробництво протеїну та на інші теми, чудово розуміючи контекст.
На третьому демо за допомогою віртуального світу вирішили проблеми конференц-зв’язку. Людина брала участь у дзвінку з заповненого відвідувачами кафе, але інші учасники дзвінка бачили аватара у діловому костюмі та не чули жодних сторонніх шумів.
Розробники вже можуть скористатися цими технологіями, якщо беруть участь у ініціативі NVIDIA Omniverse — віртуальному світі, створеному спеціально для таких експериментів. Платформа знаходиться у відкритій беті, і там вже понад 70 000 учасників.
Ключова відмінність від Meta Марка Цукерберга в тому, що Nvidia не хоче переносити наше життя у віртуальний світ, а швидше приносить його елементи до реального світу. Незрозуміло, чи дійсно людям буде зручніше, до прикладу, спілкуватися з віртуальним асистентом замість того, щоб просто обрати потрібні страви на сенсорному інтерфейсі, але все це виглядає дуже цікаво.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: