Реклама

🎨 Штучний інтелект відтворив зафарбовану картину Пікассо

Čytaty latynkoju
🎨 Штучний інтелект відтворив зафарбовану картину Пікассо
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🎨 Штучний інтелект відтворив зафарбовану картину Пікассо
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

У 2010 році під картиною Пабло Пікассо «Сніданок сліпого» (франц. Le repas d’aveugle) знайшли іншу картину. Чому саме митець намалював картину поверх іншого свого малюнку точно невідомо.

«Сніданок сліпого», wikiart.org

Вважається, що на той час художник знаходився у дещо скрутному становищі й не міг купляти полотно на кожну картину, тож він економив на цьому й повторно використовував одне й те саме полотнище.

Читайте також: 🎨 Тест: хто намалював картину — людина чи штучний інтелект?

11 років тому технології дозволяли лише побачити силует прихованої картини. У наш час стартап Oxia Palus, який спеціалізується на відтворенні втрачені витвори мистецтва, зміг отримати повноцінне зображення малюнку під картиною.

За допомогою цифрової обробки штучний інтелект відокремив верхній шар картини й відтворив приховане зображення у стилі Пікассо. Нейромережа вміє точно імітувати стиль художника — навіть манеру як він робив мазки. Вже потім заховану картину відтворили на 3D-принтері:

Відтворена картина, instagram.com

Щоправда, стартап Oxia Palus зазнав деяких проблем через реставрацію картини. Проблема полягає в авторському праві, через що компанія не може відтворювати роботи Пікассо в тому чи іншому вигляді.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...