Минулого року Virgin Hyperloop провела випробування, щоб продемонструвати безпеку поїздки. Капсула з двома пасажирами на борту розвинула швидкість до 172 км/год по випробувальному треку. До максимальної теоретичної швидкості в 1200 км/год ще далеко, але компанія планує розігнатися до 1050 км/год, коли побудує трасу достатньої довжини.
Що у відео
Зараз компанія випустила нове відео, у якому розповідає подробиці архітектури Hyperloop — магнітна левітація, рушійні установки, потужні батареї тощо. Крім технічних деталей, також йдеться про вартість, економічну обґрунтованість та вплив технології на навколишнє середовище.
Безпека поїздки забезпечуватиметься централізованою системою управління. Капсули з пасажирами їздитимуть з інтервалом у хвилину, а зупинки будуть тільки на великих станціях. За підрахунками компанії, за годину можна буде перевезти до 50 000 пасажирів. Це дорівнює пропускній здатності траси з 30 смугами руху. Virgin Hyperloop заявляє, що капсули на батарейках матимуть «нульові прямі викиди».
Нагадаємо, що мета проєкту — побудувати швидкісні дороги між великими містами та забезпечити сполучення зі швидкістю близько 1000 км/год. Це приблизно в десять разів швидше, ніж на звичайному поїзді і втричі швидше, ніж на швидкісному.
Критика у соцмережах
Інженер-залізничник і письменник Гарет Денніс написав у Твіттері, що це «глянцеве відео, у якому говориться: «Все працює чудово», хоча відео складається здебільшого з просто зображень, згенерованих комп’ютером». Він поставив під сумнів ідею перевезення «десятків тисяч пасажирів на годину». Hyperloop відповів на критику коментарі BBC:
Це питання лежить в основі того, що відрізняє систему Hyperloop від інших. На відміну від поїздів, які фізично пов'язані один з одним для переміщення великих груп людей, наші капсули пов'язані цифровим способом ближче до автоколон на дорозі
Читайте також наш великий матеріал про те, що відбувається з технологією Hyperloop — коли запустять потяг майбутнього.