Реклама

🏃🏼‍♂️ Agile-філософія — нова парадигма бізнесу

Як і навіщо компаніям впроваджувати agile-підхід
Čytaty latynkoju
🏃🏼‍♂️ Agile-філософія — нова парадигма бізнесу
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🏃🏼‍♂️ Agile-філософія — нова парадигма бізнесу
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Як і навіщо компаніям впроваджувати agile-підхід

Сьогодні, щоб налаштуватися на високу швидкість ринку, бізнесам важливо бути гнучкими. Технології ж визначають тенденції змін і допомагають компаніям досягти потрібних результатів. Agile — один із таких методів-помічників, запозичений у IT. Що ж дає цей підхід бізнесу і як допомагає вибудувати нову, більш ефективну взаємодію з клієнтами?

Agile-визначення

Agile прийшов на зміну малоефективному і тривалому каскадному методу ще в 2001 році, коли IT-спільнота випустила так званий «Маніфест гнучкої розробки ПЗ». Якщо раніше при використанні каскадного методу клієнт давав зворотний зв’язок про проєкт тільки після його фінальної реалізації, то у зв’язку зі стрімким розвитком технологій з’явилися нові запити. Тепер перевагу в розробці отримували компанії, які могли реактивно створити продукт або послугу і далі плавно адаптувати їх під потреби користувачів та цілі бізнесу.

Так зародився agile-метод, що має на увазі швидкий випуск продукту і його подальшу поетапну модернізацію. Сьогодні термін agile широко використовується і в інших сферах бізнесу, а його буквальний переклад з англійської мови («мінливий», «рухливий») відображає основну суть даного методу.

Основа agile

В широкому розумінні agile — це не просто методологія розробки. Це об’єднання принципів, способу мислення, компетенцій і навичок людей для швидкої імплементації проєктів зі збереженням при цьому їхньої високої ефективності для клієнта і бізнесу. Застосовуючи цей метод, важливо чітко окреслити кінцеву мету. А ось способи її досягнення можуть змінюватися так само, як змінюються попит і вимоги клієнтів. Робочі ж процеси в agile умовно діляться на наступні етапи: планування, дотримання плану, оцінка результатів і їхньої відповідності первісній меті, коригування процесів і внесення необхідних змін.

У agile готовність до змін важливіша за прив’язку до вихідного плану. Більш того, компаніям важливо слідувати своїй місії, дотримуватися власних цінностей і культури, а не брати за основу «схеми, що працюють». Тобто інструменти і формат роботи визначаються саме виходячи з унікальних принципів компанії. При цьому зміни можна внести набагато швидше. Наприклад, для аналізу фідбеку клієнтів на вебсайті Tet і порталі самообслуговування Mans Tet знадобиться до 14 днів.

Через те, що agile має на увазі постійну зміну обсягів роботи, змінюється і принцип співпраці з підрядниками. Такі відносини вимагають більшої довіри та прозорості, можливого збільшення фінансування і термінів виконання, а також здатності слідувати потребам ринку. Але в підсумку продукт приносить більше вигод замовнику.

Як стати agile-компанією?

Почати вибудовувати agile-процеси в компанії просто, для цього потрібно:

  1. прийняти і дотримуватися маніфесту agile;
  2. навчати співробітників новим принципам і правилам;
  3. постійно оцінювати й аналізувати результати нововведень.

Як показує практика, для деяких співробітників перехід до agile може бути вельми дискомфортним, оскільки передбачає високу ступінь залученості і самоорганізації, активні дії і постійне самовдосконалення. Таким співробітникам простіше отримати чіткі завдання від керівництва і виконати їх в означений термін, ніж самостійно планувати свій графік і внесок у продукт.

Agile для всіх?

Зараз agile-методом активно користуються компанії у різних сферах — від торгової до будівельної. Один із лідерів авторинку, Toyota, також застосовує дану методологію. Але важливо розуміти, що такий підхід не є універсальним. Галузі, в яких необхідно дотримуватися чітких правил і стандартів (наприклад, медустанови і сфера охорони здоров’я), не зможуть отримати від agile ті ж переваги. А щоб дізнатися, чи підходить цей метод саме вашому бізнесу, пропонуємо детальніше ознайомитися з основними принципами agile

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...