Google дозволяє зберігати медіафайли в оригінальній якості або в так званій “високій”. “Висока” якість передбачає стиснення. Портал The Verge вирішив перевірити чи варто користуватись стисненням своїх фото і відео в Google Photo для економії місця в сховищі.
Для цього він зробив кілька фото та відео, й завантажив їх у два окремі облікові записи Google Фото, один із включеним стисненням, а другий зі збереженням оригінальної якості.
Результати виявились неоднозначними. Щодо фотографій, то стиснуті версії часто не можна було відрізнити від їх оригінальних аналогів.
Фото, зроблене на Pixel 5, спочатку мало 3,4 МБ, але було стиснуте до 1,5 МБ.
Це фото зроблено за допомогою ультраширокої камери Pixel 5. Обидві версії чудово виглядають у повноекранному режимі. Можливо, ви могли б посперечатися з приводу того, чи є кілька шумів по краях у стиснутій версії. Економія місця тут не дуже значна: стиснення Google зменшило розмір файлу з 7,3 МБ до 5,7 Мб.
Але Google обмежує роздільну здатність фотографій 16-ма мегапікселями. Тож коли були порівняні оригінал на 26 мегапікселів і стиснута версія, то з’ясувалось, що зі збільшенням деталі на фото починають зникати.
Тепер стосовно відео
Google усі ваші відео стискатиме до 1080p. Також щось не так у способі обробки: все стає розмитим, деталі просто зникають, а деякі кольори втрачають свої відтінки.
Втрата (або економія) даних тут велика: вона зменшується з 55 МБ для цього 10-секундного кліпу до всього 6 Мб. Не дивно, що воно виглядає набагато гірше.
Отже, якщо розширення ваших фото менше за 16 мегапікселів, то ефект стиснення майже непомітний. А от відео краще не стискати.