☄️ На честь українського фізика Івана Пулюя назвали планету

Čytaty latynkoju
☄️ На честь українського фізика Івана Пулюя назвали планету

Як повідомив науковий співробітник Інституту фізики НАН України Василь Шендеровський, відтепер у космосі є планета на честь українського науковця, винахідника Х-променів, Івана Пулюя:

Цієї миті вчені, колектив Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, мешканці Гримайлова чекали понад три роки. Міжнародний астрономічний союз (IAU) назвав малу планету ім’ям Івана Пулюя (226858) Ivanpuluj = 2004 TY 13, про що повідомлено в Bulletin WGSBN робочої групи з питань номенклатури небесних тіл

Планету перейменували спеціально до 175-річчя вченого. Щоправда, цього року вже відзначали 176-ту річницю з дня народження Пулюя, тож перейменування було дещо з затримкою.

Про науковця

Іван Пулюй народився 2 лютого 1845 року в містечку Гримайлів на Тернопільщині. Саме він відкрив Х-промені — науковець отримав перші світлини з їх застосуванням. Пулюй відомий завдяки своїм дослідженням рентгенівських променів.

Також він винайшов прилад для вимірювання механічного еквівалента теплоти, завдяки якому в 1878 році отримав нагороду на Всесвітній виставці в Парижі. Крім того, він є автором понад 50 50 наукових і науково-популярних праць із фізики та електротехніки українською, німецькою та англійською мовами та зробив один з найкращих перекладів Біблії та Псалтиря українською мовою того часу.