Реклама

🐟 Канадські науковці створили біорозкладаний пластик із залишків риб

Пластик планують виробляти у великих масштабах.
Čytaty latynkoju
unsplash.com
🐟 Канадські науковці створили біорозкладаний пластик із залишків риб
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🐟 Канадські науковці створили біорозкладаний пластик із залишків риб
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Пластик планують виробляти у великих масштабах.

Екологічний пластик

Канадські науковці винайшли біорозкладаний пластик із залишок риб — голів, кісток, органів та навіть лушпайок. За словами винахідників такий пластик може замінити традиційний матеріал, який роблять з сирої нафти та шкодить навколишньому середовищу.

Звичайний пластик має у своєму складі фосген — високотоксичний газ. Ба більше, навіть процес виробництва такого матеріалу є шкідливим для людини та природи. А найголовніша проблема пластику полягає в тому, що він може не розкладатись протягом багатьох років.

Як зазначила одна з науковців Франческа Кентон, пластик із залишок риби не має специфічного запаху, а після його терміну експлуатації його можна переробити на вуглекислий газ і воду. Також вона повідомила, що у разі успішної розробки матеріал зможе задовільнити великі потреби замість звичайного пластику.

У разі успішної розробки поліуретану на основі риб'ячого жиру ми можемо допомогти задовольнити величезну потребу в екологічно чистому пластику. Важливо, щоб ми почали розробку цього матеріалу, який можна переробити або безпечно утилізувати після закінчення терміну служби. Наприклад, в процесі хімічного розкладання на вуглекислий газ і воду

Франческа Кертон, авторка дослідження

Риб’ячий жир дуже добре розкладається й з ним цілком можна зробити новий вид екопластику для виготовлення упаковок та одягу.

Нещодавно дизайнерка з Німеччини Емілі Бурфайнд також винайшла? Дизайнерка винайшла кросівки з грибів та собачої шерсті — стильно та екологічно екологічний матеріал для одягу — вона створила кросівки, зовнішня сторона яких складається з собачої шерсті, а підошва з грибного міцелію.

Читайте також: 🛰 Екологічне рішення: Японія запустить у космос перший у світі супутник з дерева

Кросівки з екологічних матеріалів

Взуття має назву Sneature. Пара таких кросівок важить лишень 201 грам, водночас звичайне бігове взуття важить приблизно 250 грамів — для спорту кожен грам має значення, оскільки вага може стати додатковою перешкодою на довгих дистанціях.

Окрім вовни та міцелію кросівки складаються з натурального каучуку — природнє походження компонентів дозволяє повністю компостувати взуття.

Поверхня Sneature зроблена з шерсті, яку поставляє берлінський стартап Modus Intarsi. А підошва складається з міцелію та целюлозного субстрату та каучуку. Однією з переваг Sneature є те, що їх можна виробляти суто за запитом і не буде перевиробництва взуття. До того ж сам процес виготовлення потребує значно менше енергоресурсів, аніж при масовому виробництві.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...