Екологічний пластик
Канадські науковці винайшли біорозкладаний пластик із залишок риб — голів, кісток, органів та навіть лушпайок. За словами винахідників такий пластик може замінити традиційний матеріал, який роблять з сирої нафти та шкодить навколишньому середовищу.
Звичайний пластик має у своєму складі фосген — високотоксичний газ. Ба більше, навіть процес виробництва такого матеріалу є шкідливим для людини та природи. А найголовніша проблема пластику полягає в тому, що він може не розкладатись протягом багатьох років.
Як зазначила одна з науковців Франческа Кентон, пластик із залишок риби не має специфічного запаху, а після його терміну експлуатації його можна переробити на вуглекислий газ і воду. Також вона повідомила, що у разі успішної розробки матеріал зможе задовільнити великі потреби замість звичайного пластику.
У разі успішної розробки поліуретану на основі риб'ячого жиру ми можемо допомогти задовольнити величезну потребу в екологічно чистому пластику. Важливо, щоб ми почали розробку цього матеріалу, який можна переробити або безпечно утилізувати після закінчення терміну служби. Наприклад, в процесі хімічного розкладання на вуглекислий газ і воду
Франческа Кертон, авторка дослідження
Риб’ячий жир дуже добре розкладається й з ним цілком можна зробити новий вид екопластику для виготовлення упаковок та одягу.
Нещодавно дизайнерка з Німеччини Емілі Бурфайнд також винайшла? Дизайнерка винайшла кросівки з грибів та собачої шерсті — стильно та екологічно екологічний матеріал для одягу — вона створила кросівки, зовнішня сторона яких складається з собачої шерсті, а підошва з грибного міцелію.
Кросівки з екологічних матеріалів
Взуття має назву Sneature. Пара таких кросівок важить лишень 201 грам, водночас звичайне бігове взуття важить приблизно 250 грамів — для спорту кожен грам має значення, оскільки вага може стати додатковою перешкодою на довгих дистанціях.