Банк ДНК на Місяці
Науковці з університету Арізони представили концепцію ковчега на Місяці, який би зберігав зразки ДНК більш ніж 6,7 мільйона земних видів на випадок природних катаклізмів на Землі.
За словами одного з дослідників, якщо рівень моря продовжить підвищуватись, то під водою можуть опинитись багато міст світу. Крім того, це може навіть вплинути на Усесвітнє зерносховище? GitHub сховали програмні коди в Арктиці на випадок кінця світу, що знаходиться в Шпіцбергені та зберігає декілька сотень зразків насіння.
У 2013 році науковці виявили, що на Місяці є лавові труби, діаметр яких сягає 100 метрів — саме вони можуть стати місцем, де можна зберігати зразки ДНК з Землі. Лавові труби можуть забезпечити захист від сонячної радіації, мікрометеоритів і змін температури на поверхні.
Науковці вже навіть розробили концепцію того, як може виглядати банк ДНК. Побудова матиме шахти ліфта до низу, де зберігатимуться чашки Петрі зі зразками, які зберігатимуться у кріогенних камерах. Енергію ковчег братиме із сонячних панелей з поверхні супутника.
За попередніми розрахунками вчених, аби відправити на місяць по 50 зразків кожного виду з Землі необхідно буде приблизно 250 ракет, що може зайняти роки на реалізацію. Свого часу на будівлю МКС знадобилось 40 ракет, а ковчег зі зразками потребує значно масштабніших ресурсів.