🗼 В Україні запроваджують першу мережу зв’язку VoLTE — дзвінки кращої якості

Čytaty latynkoju
🗼 В Україні запроваджують першу мережу зв’язку VoLTE — дзвінки кращої якості

Перша мережа VoLTE в Україні

Київстар починає впроваджувати у своїй 4G-мережі технологію VoLTE (voice-over-LTE), яка дозволить абонентам здійснювати звичайні телефонні дзвінки через мережу швидкісного мобільного інтернету. Вона запрацює вже до кінця 2020 року на всій території країни, де є 4G-мережа оператора.

Як зазначив президент Київстар Олександр Комаров, менш ніж за три роки 85% мешканців України отримали доступ до 4G. За темпами будівництва Україна випереджає навіть країни Європейського союзу, яким треба було у середньому п’ять років, щоб отримати такий же результат.

Це велике досягнення компанії, яке дає нам можливість впроваджувати нові технології, такі як VoLTE. Завдяки цій технології не лише жителі великих міст, але й селищ, отримають кращу якість голосового зв’язку. Адже він буде працювати в сучасній 4G-мережі

Олександр Комаров, Президент Київстар

Особливості VoLTE мережі

Завдяки передачі голосу через 4G абоненти отримують кращу якість звуку під час дзвінків. З’єднання між ними буде відбуватися швидше, адже смартфон не буде перемикатися між різними стандартами. Абоненти зможуть користуватися 4G навіть під час розмов. Але розмови в мережі VoLTE не вплинуть на тарифікацію інтернету, мегабайти за дзвінки не будуть списуватися.

Читайте також: 📱 SIM Check: Київстар перевірятиме номери для запобігання шахрайства

Запуск нової технології по всій території країни завершиться вже у грудні 2020 року. Наступний етап — можливість користуватися цією технологією на смартфонах абонентів, що залежить від виробників девайсів.

Адже особливість VoLTE в тому, що виробники смартфонів окремо активують роботу цієї технології у мережі кожного мобільного оператора. Для цього Київстар веде активні перемовини з найпопулярнішими в Україні брендами.

Наприклад, зараз вже активовані такі моделі смартфонів Apple: iPhone 12 та 12 Pro, iPhone 11, 11 Pro та 11 Pro Max, iPhone XR та XS MAX, iPhone SE. Протягом 2021 року виробники смартфонів активують VoLTE на інших популярних моделях смартфонів, які підтримують цю технологію.

Спочатку VoLTE буде доступний для абонентів контрактної форми обслуговування, які активно користуються більшістю послуг Київстар. А протягом 2021 року технологія стане доступною для абонентів передплати.