📱 Скільки днів потрібно, щоб заробити на iPhone 12 Pro — дослідження

Čytaty latynkoju
📱 Скільки днів потрібно, щоб заробити на iPhone 12 Pro — дослідження

Скільки працювати на iPhone 12 Pro

Аналітики Picodi порівняли ціни на iPhone 12 Pro (128 GB) із середньою зарплатою в декількох десятках країн і порахували, скільки потрібно працювати жителям тієї чи іншої країни, щоб заробити на новий флагман від Apple.

В Україні iPhone 12 Pro на 128 GB коштує 39 999 грн. При цьому в коробці з новим флагманом покупці більше не знайдуть ні зарядного пристрою, ні навушників.

Читайте також: 🍏 Apple представила iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini та HomePod mini — як пройшла презенатція

За даними Державної служби статистики України середня зарплата в країні становить 1 1998 ₴ (9 658 грн. Після відрахування податків). Виходить, що середньостатистичний українець повинен відпрацювати 87 днів, щоб заробити на iPhone 12 Pro (і при цьому нічого не їсти). У порівнянні з торішнім індексом айфона показники України покращилися на 9,7 дня.

Високий рівень доходів у Швейцарії, США та Австралії дозволяє заробити на новий iPhone за 4,4, 6,1 і 6,6 дня відповідно.

Найгірший результат з усіх країн, де відома ціна нового iPhone 12 Pro, належить Філіппінам: тут середньостатистичний житель повинен працювати на iPhone 88,2 дня. У Німеччині та Польщі новий гаджет рівнозначний за вартістю 9,7 і 28,3 робочого дня.

Методологія

Індекс iPhone 2020 був розрахований на основі офіційних цін iPhone 12 Pro (з пам’яттю 128 GB), зазначених в регіональних магазинах Apple або в авторизованих продавців. Інформація про середню заробітну плату була взята з сайтів національних статистичних управлінь або відповідних міністерств і є актуальною на момент публікації цін на iPhone в конкретній країні. Розмір зарплати після сплати податків розрахований за допомогою місцевих калькуляторів зарплат. Місячну зарплату поділили на 21 — середня кількість робочих днів у місяці. У країнах, де статистичні відомства користуються тижневими ставками, розмір доходу ділили на 5.