🚀 Американо-українська космічна компанія Firefly успішно випробувала перший ступінь ракети Alpha

Čytaty latynkoju
🚀 Американо-українська космічна компанія Firefly успішно випробувала перший ступінь ракети Alpha

У середині вересня приватна компанія Firefly Aerospace провела повне статичне вогневе випробування першого ступеня ракети легкого класу Alpha.

Перевірка пройшла на випробувальному полігоні компанії у місті Бріггс, штат Техас, США.

Як пройшло

Під час 35-секундного випробування провели перевірку системи управління вектором тяги — TVC (Thrust Vector Control). Перша місія Firefly називатиметься DREAM та має відбутися до кінця року.

Про компанію

Головним інвестором Firefly Aerospace є венчурний фонд Noosphere Venture Partners, керуючим партнером якого є український бізнесмен Макс Поляков.

Firefly входить у до переліку найперспективніших космічних компаній за версією Bloomberg, а популярне американське видання SpaceNews назвало Firefly Aerospace «проривом року».

Штаб-квартира Firefly знаходиться в Остіні, штат Техас. Також компанія має R&D-центр у Дніпрі. Компанія співпрацює з NASA, військово-повітряними силами США, Aerojet Rocketdyne та іншими.

Читайте також про те, що «Південмаш» отримав? «Південмаш» отримав замовлення від Firefly на виробництво ракетних деталей замовлення від Firefly на виробництво ракетних деталей