За словами Маска, Neuralink дозволить людині почути звуки поза людським діапазону слуху, а паралізовані люди з розірваним спинним мозком зможуть знову ходити.
Про це Ілон Маск повідомив у Twitter, додавши, що поліпшена версія робота поки ще далека від LASIK (найпоширеніша методика лазерної корекції зору), але у найближчі кілька років років технологія вживлення імпланту має стати такою ж простою.
Де дивитися
Пряма трансляція на каналі Neuralink в YouTube розпочнеться 28 серпня о 18:00 за північноамериканським східним часом (в Україні буде 01:00 ночі 29 серпня).
Live webcast of working @Neuralink device
Friday 3pm Pacific https://t.co/PouLbrGzFU— Elon Musk (@elonmusk) August 26, 2020
Нагадаємо, що минулого року Neuralink вперше представив? Маск представив «нитки» для зчитування інформації з мозку: досліди на людях у 2020 році свої технології, що розробляються з 2017 року – «нитки» для зчитування інформації з мозку та пристрій, який імплантує їх.
Як виглядають
Тоді компанія показала гнучкі «нитки» товщиною 4-6 мкм, що в кілька разів менше товщини людської волосини. Вони, за словами Маска, дозволяють швидше зчитувати інформацію з мозку у порівнянні з наявними зараз аналогами. Також «нитки» з меншою ймовірністю можуть пошкодити мозок, ніж матеріали, які використовуються в аналогічних проєктах.
Також Neuralink представила пристрій, який автоматично імплантує шість «ниток» в мозок за хвилину. Принцип його роботи схожий на швейну машинку – голка захоплює нитку за петлю і вводить її в мозок. Пристрій уникає кровоносних судин, що сприяє зменшенню запальних реакцій в мозку під час операції.
Як збирається інформація
Для зчитування даних з «ниток» стартап розробив спеціальний чіп, який може передавати інформацію за допомогою USB-C. Його поки тестували тільки на лабораторних щурах. Для імплантування в черепі доводиться свердлити отвір, але вчені планують з часом використовувати лазер.
У майбутньому компанія планує створити систему, яка працюватиме через бездротову мережу. За задумом Neuralink, датчики вбудовуватимуться в різні частини мозку і підключатимуться до пристрою з акумулятором, розташованим за вухом. Розробники розраховують, що системою можна буде керувати за допомогою смартфона.