🚀 SpaceX Demo-2 — друга спроба відбудеться у суботу 30 травня. Дивіться наживо

Čytaty latynkoju
🚀 SpaceX Demo-2 — друга спроба відбудеться у суботу 30 травня. Дивіться наживо

SpaceX Demo-2 — Crew Dragon. Спроба друга

27 травня о 23:33:33 мав відбутися перший для SpaceX запуск людей у космос. Але запуск ракети перенесли через погодні умови — неподалік від місця пуску помітили навіть торнадо.

Новий час пуску — 30 травня о 22:22:22 за київським часом

Подія має неабияке значення як для космосу в цілому, так і для компанії Ілона Маска, адже до цього вона доставляла лише вантажі. Запуск відбудеться за допомогою ракети Falcon 9, згори якої буде розташована капсула Crew Dragon з двома астронавтами на борту.

Трансляція SpaceX Demo-2 — Crew Dragon

Дивіться запуск наживо, трансляція розпочнеться за кілька годин до запуску. Сподіваємося, цього разу погода не стане на заваді.

Ще політ транслюватимуть на ютуб-каналі NASA.

 

У космос за допомогою SpaceX відправляться досвідчені астронавти Дуґлас Херлі та Роберт Бенкен. Для обох це вже третій політ у кар’єрі.

Крім, власне, тестування здатності обладнання SpaceX доставляти людей, мета місії — доставити астронавтів на борт Міжнародної Космічної Станції, де вони працюватимуть разом із командою станції впродовж періоду від 30 до 119 днів. Таким чином, Crew Dragon з обома астронавтами має повернутися на Землю не пізніше, ніж 23 вересня 2020 року.

Також вони перевірять роботу Crew Dragon на орбіті.

Як відбуватиметься політ

Стикування та розстикування відбуватимуться автоматично, за допомогою ПЗ Crew Dragon, але команда буде контролювати процес та у разі виникнення позаштатної ситуації зможуть втрутитися.

Перший ступінь ракети Falcon 9, що доставлятиме астронавтів на орбіту, спробує приземлитися на плавучу платформу під назвою Of Course I Still Love You («Звісно, я все ще кохаю тебе»), розташованою у Атлантичному океані.

Коли настане час повертатися, астронавти також скористаються Crew Dragon. Вона має приводнитися також у Атлантичному океані. Потім команду забере спеціальний транспорт під назвою Go Navigator.

Наскільки безпечний політ SpaceX Demo-2?

За підрахунками NASA, ймовірність LOC (Loss Of Crew; «Втрата екіпажу») — 1 до 276, що дещо вище за вимоги до комерційних запусків (1 до 270). Імовірність невдачі місії (LOM) оцінюється у 1 до 60.

Варто зазначити, що місія не дарма називається Demo-2. Упродовж попередньої місії Demo-1 капсулу Crew Dragon було знищено протягом одного з тестів перед запланованим на липень 2019 запуском.

Читайте також про те, що відбувається з Hyperloop? Що відбувається з Hyperloop — фантастика Ілона Маска чи реальність: коли запустять потяг майбутнього — ще однією «божевільною» ідеєю Ілона Маска.