📱 Apple та Google показали інтерфейс застосунку для застереження COVID-19

Čytaty latynkoju
📱 Apple та Google показали інтерфейс застосунку для застереження COVID-19

Вигляд застосунку від Apple та Google проти COVID-19

Головний концепт програми полягає в тому, що користувачі застосунку, які захворіли на COVID-19 та дізнались про свій діагноз, можуть повідомити про це місцеві органи охорони здоров’я. Потім застосунок з назвою ExposureNotification надішле повідомлення усім, хто міг знаходитись у можливому контакті з хворим та потенційно може заразитись інфекцією.

Нещодавно компанії представили, як може виглядати застосунок на телефонах.

Приклад налаштування нотифікацій

Ця система використовує Bluetooth для реєстрації смартфонів інших користувачів з такою ж функцією в певному радіусі — якщо повз вас пройде людина з підтвердженим діагнозом COVID-19, ваш смартфон повідомить про це. Система цілком анонімна та не відображає інформацію про власників та не використовує ваше місцеперебування.

Повідомлення про позитивний результат на COVID-19

Apple та Google розіслали розробникам застосунку приклади коду і зразки системи відстеження контактів. Також компанії зазначили, що вони не братимуть безпосередньої участі в створенні програм.

Повідомлення можливих контактів про потенційну хворобу

Читайте також: 📱 Apple дозволить Face ID розблоковувати телефон в захисній масці

До того ж компанії надали коди до застосунку у відкритому доступі — окремо для iOS та Android. Також вони опублікували перелік правил та вимог до розробників застосунку.

Умови для розробників

  • Застосунок може бути створений лише державною організацією або для неї, а використовувати його можна винятково лише для застереження COVID-19.
  • Перед початком відстеження потенційних контактів через ExposureNotification необхідно питати згоду користувача.
  • Також необхідно питати згоду перед надсиланням позитивного результату на COVID-19 до органів охорони здоров’я.
  • Застосунок може використовувати лише мінімальну інформацію про користувача для боротьби з COVID-19. Будь-яке інше використання інформації щодо користувача — заборонено.
  • Не можна використовувати геолокацію користувача, для функціонування застосунку ця функція непотрібна.
  • Можна розробити лише один застосунок на країну. Це зумовлено тим, щоб не було фрагментації на різні програми та була точна і вірогідна інформація.

Також компанії оголосили, що вони працюють над оновленням застосунку, на яке можна очікувати вже в середині травня.

Раніше ми вже писали? Apple відкрила доступ до статистики пересування людей під час пандемії, як Apple відкрила доступ до статистики пересування людей під час пандемії.