Важливість моніторингу й контролю артеріального тиску для самопочуття та здоров’я

Čytaty latynkoju
Важливість моніторингу й контролю артеріального тиску для самопочуття та здоров’я

Чому тиск підвищується?

Підвищений артеріальний тиск є дуже поширеним станом серед людей різного віку та статі. Протягом багатьох років гіпертонія може ніяк себе не проявляти, то виявити завчасно це захворювання іноді неможливо. Оскільки ця хвороба розвивається протягом багатьох років, зрештою вона вражає майже весь організм. Артеріальний тиск є силою тиску крові на стінки кровоносних судин. Серце перекачує кров у ці судини, які поширюють кров по всьому організму. Високий рівень артеріального тиску (гіпертонія) небезпечний, тому що він змушує серце працювати сильніше, щоб перекачувати кров у організм. Що сприяє підвищенню тиску? Точні причини високого тиску достеменно невідомі, але існує низка факторів, які можуть вплинути на розвиток цього захворювання. Серед них:

  • куріння;
  • низька фізична активність;
  • надлишок ваги або ожиріння;
  • надмірне споживання солі, алкоголю;
  • стрес;
  • генетика;
  • похилий вік;
  • хронічні захворювання нирок і т. п.

На щастя, сьогодні можна легко відстежувати свій стан та показники тиску. Потрібно лише мати спеціальний прилад – тонометр.

Як контролювати свій тиск

Вимірювання артеріального тиску відбувається за допомогою спеціальної медтехніки, яка зветься тонометр. Сьогодні купити тонометр можна в будь-якій аптеці або спеціалізованому магазині. Одним з таких є мережа магазинів рідні медтехніка або в інтернет-магазині medtechnika.com.ua. Магазин пропонує великий вибір тонометрів від кращих світових виробників за доступними цінами. Тут ви можете вибрати не тільки потрібний тип тонометра і складники до нього, а й багато інших товарів для здоров’я.

Тонометри бувають різних типів: автоматичні, напівавтоматичні, механічні та пристрої на зап’ястя. Кожен з цих типів дещо відрізняється своїми функціональними особливостями та характеристиками. 

Для самостійного виміру краще купити автоматичний тонометр, оскільки використання механічного тонометра потребує низки вимог від людини, котра здійснює вимірювання. Дуже важливо правильно підібрати розмір манжети, адже неправильно підібраний розмір може вплинути на точність результату. Перед покупкою обов’язково виміряйте окружність частини руки, на якій буде кріпитися манжета. Перед тим як виміряти тиск слід кілька хвилин посидіти або полежати в спокою. Фахівці рекомендують не пити каву і не курити приблизно за пів години до процедури. Потрібно зайняти зручне положення в кріслі або на стільці, випрямити спину й ноги та не схрещувати ноги. на стілець або в крісло і випрямити спину. Звільніть руку від одягу, щоб манжету можна було зручно закріпити. Рука повинна лежати на рівній поверхні так, щоб манжета була на рівні серця. Нижній край манжети тонометра повинен бути на 2-2,5 см вище від ліктя. Зафіксувавши манжету, перевірте, чи проходить під нею 1-2 пальці. Якщо так, то ви все зробили правильно. Трубки повинні виходити з внутрішньої сторони ліктя, так чутливі елементи приладу зможуть зафіксувати пульс. Якщо ви використовуєте тонометр автоматичний, то включивши тонометр, він почне нагнітати повітря в манжету. Далі чекайте, коли прилад спустить повітря. 

Норма артеріального тиску людини – поняття суто узагальнене. У підручниках із людської фізіології найчастіше фігурують цифри 120/80 мм.рт.ст.в спокійному стані, як нормальні показники. У здорових людей будь-якого віку тиск не повинен перевищувати 140 на 90 мм.рт.ст. Нормальними вважаються показники артеріального тиску – 130 на 80 мм.рт.ст. Ну а з показником 120 на 70 можна і в космос. Рівень АТ у різних людей може коливатися і відрізнятися внаслідок фізіологічних особливостей.

Пам’ятайте, що контроль здоров’я – шлях до довголіття!