🚘 Нові норми для електромобілів: зелені номери та штрафи за паркування на зарядних станціях

Čytaty latynkoju
🚘 Нові норми для електромобілів: зелені номери та штрафи за паркування на зарядних станціях

1 січня 2020 року набув чинності закон з новими правилами користування електрокарів. Зокрема, вводяться зелені номерні знаки для електромобілів, а також впорядковується питання руху, паркування і зарядки електромобілів.

Що відомо

Введуть дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів» та номерні знаки з зеленим кольором шрифту замість звичного чорного.

електромобілі

Згідно з текстом законопроєкту, електромобіль — це транспортний засіб, оснащений одним або декількома електродвигунами. Таким чином, гібридні автомобілі також віднесли до електромобілів. Водночас, для них не потрібні зелені номери.

Штрафи та зелені номери

За зупинку або стоянку авто, які працюють тільки на паливі, на місці для електромобілів, власників штрафуватимуть на суму від 340 до 510 гривень. Інспекторам з паркування дозволяється затримати авто порушника за допомогою евакуатора.

електромобілі

Нагадаємо, у 2019 році за 11 місяців в Україну ввезли та зареєстрували майже сім тисяч електромобілів.

Читайте також про зміни для ФОП? Зміни для ФОП у 2020 році: податки, РРО, ліміти та спрощене кредитування у 2020 році: податки, РРО, ліміти та спрощене кредитування.