👩‍💻Кількість жінок в українському IT збільшилася в чотири рази за 5 років

Čytaty latynkoju
👩‍💻Кількість жінок в українському IT збільшилася в чотири рази за 5 років

За останні 5 років кількість жінок в українській IT-галузі зросла в чотири рази — з 9 тисяч спеціалісток до майже 40 тисяч. Ці дані представила компанія GlobalLogic в аналізі гендерного балансу в індустрії станом на перше півріччя 2019 року.

Які результати

В Україні наразі 24% IT-спеціалісток, їхня частка стабільно зростає більш ніж на 16% в рік. Більшість з них займається тестуванням програмного забезпечення або менеджментом проектів.

Частка тестувальниць і жінок на менеджерських позиціях у порівнянні з чоловіками-фахівцями в цих напрямках становить по 38%, а серед всіх розробників 11% — жінки.

Що ще відомо

Жінки все частіше стають технічними спеціалістками. Наприклад, на початок 2019 року технічні експертки склали 89,5% всіх жінок, які співпрацюють з компанією GlobalLogic (ще 5 років тому цей показник був на рівні 62,6%). З них тестувальниці — 54%, розробниці — 40%. Ще 6% займаються дизайном або написанням технічних текстів.

За дослідженням McKinsey, 87% американських компаній роблять досягнення гендерного балансу одним з пріоритетів.

Читайте також про те, що Мінекономіки готує?‍?Мінекономіки готує зміни до Трудового кодексу: чітко визначать трудові відносини зміни до Трудового кодексу: чітко визначать трудові відносини.